Slovensko rôzne správy Regionálna karta má na Liptove eliminovať krízu cestovného ruchu
Regionálna karta má na Liptove eliminovať krízu cestovného ruchu PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 06 Marec 2009 18:06
Zástupcovia turistického združenia Klaster Liptov sa v čase útlmu cestovného ruchu dohodli na zjednotení centrálneho rezervačného systému. Návštevníkom to zjednoduší výber a rezerváciu ubytovania v tomto regióne. „Všetci členovia uznali, že túto činnosť bude efektívnejšie realizovať spoločne.

Doteraz si zabezpečovali ubytovacie i stravovacie služby samostatne, odteraz sa to bude diať takpovediac pod jednou strechou," vysvetlil predseda predstavenstva Klastra Liptov a liptovskomikulášsky primátor Ján Blcháč. V rámci opatrení na eliminovanie súčasnej krízy cestovného ruchu členovia predstavenstva na svojom zasadnutí riešili aj otázku rekreačných poukážok pre zamestnancov, ktoré odporúča vydať vláda. „My túto možnosť podporujeme, zároveň však chceme, aby sa hľadali aj ďalšie možnosti, ako napríklad dôležitá podpora destinačného manažmentu," zhodnotil Blcháč.

Ďalším z dôležitých marketingových nástrojov, ktoré majú eliminovať krízu cestovného ruchu, má byť zavedenie regionálnej karty. „Návštevník si ju kúpi za minimálnu cenu. Tá poskytne možnosť čerpať zľavy z cien u členov, respektíve zmluvných partnerov Klastra," povedal predseda predstavenstva. Regionálne karty by mohli byť v obehu už v letnej sezóne a naplno by sa mali uplatniť v zimnej 2009/2010.

Cieľom Klastra je zvýšiť návštevnosť regiónu Liptov do roku 2013 na dvojnásobok roku 2007, čo napriek nepriaznivej zimnej sezóne poznačenej hospodárskou krízou je podľa jeho členov dosiahnuteľné, pretože Liptov je destinácia s najmalebnejšími scenériami Slovenska. Združenie cestovného ruchu Klaster Liptov vzniklo v roku 2008.

Zakladajúcimi členmi sú štyri subjekty súkromného sektora z Liptova – Thermal Park Bešeňová, Aquapark Tatralandia, Jasná Nízke Tatry a Skipark Ružomberok a tri mestá – Liptovský Mikuláš, Liptovský Hrádok a Ružomberok. Liptovský Mikuláš 4. marca (TASR)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.
Posledná úprava Piatok, 06 Marec 2009 18:14