Slovensko rôzne správy Nová sezóna na Dunajci zahájená
Nová sezóna na Dunajci zahájená PDF Tlačiť E-mail
Streda, 17 Apríl 2013 00:00
Na Dunajci sa už začala nová plavebná sezóna. Sezónu začnú so štyri plťami, podľa záujmu budú postupne pridávať ďalšie. Ján Hubcej predpokladá, že počas letnej sezóny bude na slovenskej strane k dispozícii do 40 pltí, ako tomu bolo aj minulého roku. Momentálne sú podľa Hubceja na Dunajci ideálne podmienky na splav. 

Je pekne, teplo, dosť je aj vody v Dunajci,“ uviedol Hubcej.

Vodohospodári na poľskej strane už tretí deň vypúšťajú zvýšené množstvo vody z Czorsztynskej priehrady. Dôvodom sú podľa Hubceja zvýšené prítoky do priehrady. Aj keď je hladina Dunajca na hranici splavnosti, plte sa môžu po Dunajci plaviť. Vďaka zvýšenému prietoku je plavba po Dunajci o niečo kratšia. Momentálne trvá splav približne jednu hodinu a desať minút. Začiatok splavu je v hlavnom prístavisku pltí v Červenom Kláštore, koniec v prístavisku v Lesnici. V prípade záujmu môžu návštevníci nastúpiť na plte aj v prístavisku Pod lipami, neďaleko národnej kultúrnej pamiatky Červený kláštor. 

Slávnostné otvorenie pltníckej sezóny spojené s odomykaním vôd Dunajca, bude súčasťou otvorenia letnej turistickej sezóny v Pieninách, ktoré sa uskutoční v sobotu 27. apríla. Program sa začne v Červenom Kláštore a vyvrcholí na chate Pieniny v Lesnici. Súčasťou otvorenia letnej sezóny bude už po šiestykrát aj slávnostné udelenie ceny Pamiatkového úradu za celoživotné dielo a mimoriadny prínos v oblasti ochrany pamiatkového fondu Slovenskej republiky – Cena Alžbety Güntherovej-Mayerovej 2013. Odovzdávanie cien sa uskutoční v kláštornom kostole sv. Antona pustovníka v Červenom Kláštore.

POPRAD 17. apríla (WEBNOVINY)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.
 

TURISTIKA | okolie

PAMIATKY | okolie

KÚPANIE A KÚPELE | okolie

LYŽOVANIE | okolie

RECENZIE | okolie

SPRÁVY | okolie