Slovensko rôzne správy Šiklúv Mlýn v Tatralandii zatvorili
Šiklúv Mlýn v Tatralandii zatvorili PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 25 Január 2010 19:09
Westernové mestečko Šiklův Mlýn pri liptovskomikulášskom Aquaparku Tatralandia zatvorilo v uplynulých dňoch svoje brány pre verejnosť. Podľa marketingového riaditeľa Jána Nováka zváži spoločnosť Western Group ďalšie kroky v závislosti od februárového rozhodnutia liptovskomikulášskeho Okresného súdu vo veci platnosti zrušených pôvodných nájomných zmlúv na pozemky pod zábavným areálom.
Pôvodná nájomná zmluva uzatvorená na 30 rokov a neskôr zmenená novými majiteľmi akvaparku spoločnosťou AQUA-SKI bola podľa Nováka ešte v minulom roku zo strany AQUA-SKI, s. r. o., vypovedaná. "Hrozí, že celý tatranský región a najmä tento akvapark príde o originálnu atrakciu, ktorou sa odlišuje od ostatných," spresnil.

Jednou zo zvažovaných alternatív je aj demontáž objektov i zariadení a ich premiestnenie inam v rámci Slovenska. "Z 19 stálych zamestnancov sme zostali zatiaľ traja. Kým sa letná sezóna nezačne, bude ohrozených aj takmer 250 sezónnych brigádnických pracovných pozícií. Za všetkých, ktorých sa to bytostne dotýka, verím, že napokon všetko dobre dopadne," konštatovala prevádzková manažérka Zuzana Hriňová s tým, že bránami Westernového mestečka prešlo vlani približne 250.000 návštevníkov.

Komplex budov Westernového mestečka sa od roku 2005 rozprestiera na pozemku s výmerou približne 3,5 hektára. "Pred rokom sme mali o takomto čase otvorené a zároveň sme sa pripravovali na hlavnú sezónu. Teraz, aj keď registrujeme záujem, ľudia sa neustále ozývajú, musím im s poľutovaním oznamovať, že mám pokyny areál pre verejnosť neotvárať. Som však presvedčený, že tu zostane," povedal TASR správca Jaromír Dávidík.

Aj marketingový riaditeľ Aquaparku Tatralandia Miroslav Parobek verí, že Liptov nepríde o jednu zo svojich atrakcií. "Našou trvalou snahou je priamo či nepriamo si navzájom pomáhať a vychádzať v ústrety. Ako príklad môže poslúžiť spoločná propagácia, spoločné balíky služieb, spolupráca pri organizovaní podujatí. Verím, že nakoniec dôjde k obojstranne výhodnej dohode a návštevníci budú môcť i naďalej využívať ponuku Westernového mestečka," dodal.

Liptovský Mikuláš 25. januára (TASR)

Vaše hodnotenia

avatar Miro
0
 
 
A takto to dopadne keď to majú v rukách ľudia, ktoríí chcú len hrabať prachy a nezaujíma ich, že zničia pracovné miesta pre mladých ľudí,Kedy konečne na Liptove nejaký podnikateľ (lia) sa dajú dokopy a povedia si dosť a vezmú veci do vlastných rúk. Či radšej budú pracovať pre privadrovalcov? Vlastných ľudí kopnú do r....hlavne že oni majú ako také odrobinky.Dúfam, že zdravý rozum zvíťazí a bude tu i naďalej zábava. Alebo tam chcú ťažiť ropu???Nedivil by som sa veď to môže len paka napadnúť.
Prihláste sa pre pridanie názoru.