Slovensko rôzne správy V Jasnej má vyrásť superluxusný hotel
V Jasnej má vyrásť superluxusný hotel PDF Tlačiť E-mail
Nedeľa, 28 Február 2010 15:56
Do roku 2012 má stáť v Jasnej luxusný hotel. Predkladateľom 30–miliónového projektu s kapacitu 500 lôžok je bývalý šéf 1. garantovanej Andrej Kollár spolu s cyperskou spoločnosťou Anawak Investments Properties.
Podnikateľ pritom pripúšťa aj spoluprácu s J&T. Informovali od tom dnešné Hospodárske noviny (HN). Keďže Kollár nemá dostatočný kapitál na postavenie zariadenia, ako investora si vie predstaviť aj finančnú skupinu J&T. "Projekt absolútne podporujú, avšak nefinančne.

Máme dohodu o budúcej spolupráci, nie je však ešte presne špecifikovaná," uviedol pre HN podnikateľ. Projekt má podporu starostu obce Demänovská dolina Ivana Šimka aj miestneho poslanca Andreja Devečku, ktorý sedí tiež v predstavenstve spoločnosti Tatry Mountain Resort. Tá v tejto lokalite vlastní podobné luxusné zariadenie, Grand Hotel v Jasnej. Podľa starostu môže začať realizácia projektu po splnení všetkých zákonných kritérií.

Proti výstavbe luxusného projektu v Jasnej sú naopak ochranári. "Takáto megalomanská stavba s ubytovacou kapacitou asi 500 osôb nemá v tejto lokalite čo robiť. Keďže hotel bude blízko prírodnej pamiatky Vrbické pleso, môže dôjsť aj k poškodeniu podzemných vôd," uviedol Peter Pilinský zo Strany zelených.

Bratislava 17. februára (TASR)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.