Slovensko rôzne správy Dražovce oslávia 900. výročie prvej písomnej zmienky
Dražovce oslávia 900. výročie prvej písomnej zmienky PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 07 Jún 2013 00:00
Mestská časť Nitry Dražovce oslávi 29. a 30. júna 900. výročie prvej písomnej zmienky. Prvá správa o obci sa zachovala v Zoborskej listine z roku 1113. Dražovce boli do roku 1975 samostatnou dedinou, dnes sú súčasťou Nitry.

Oslavy sa začnú pri Dražovskom kostolíku v sobotu 29. júna o 10:00 slávnostnou svätou omšou. Nasledovať bude otvorenie výstavy Odkryté tajomstvá, ktorá predstaví archeologické nálezy z výskumov v kostolíku a jeho okolí. Výstava sa bude konať vďaka Archeologickému ústavu Slovenskej akadémie vied v Nitre. Popoludní bude v kultúrnom dome folklór, tanec, módna šou a koncerty rôznych hudobných žánrov. V sále kultúrneho domu budú výstavy fotografií Tradície v súčasnosti a Pocta predkom. V programe je aj degustácia dražovských vín, keďže vinárstvo neodmysliteľne patrí k tradíciám obce. Večer bude patriť koncertu skupiny BijouTerrier a diskotéke pod holým nebom. 

 V nedeľu 30. júna bude pri kostolíku piknik Raňajky v tráve. „K dispozícii bude kaviareň a zmrzlina, čajovňa s ponukou čajov a vodných fajok. Posedenie v tráve alebo na deke si každý spríjemní občerstvením zo svojho piknikového košíka,“ informoval agentúru SITA PR manažér osláv Radovan Baláž. Umelci budú maľovať obrazy, návštevníci sa budú môcť pridať k hudobníkom so svojou píšťalkou, gitarou či bubnom alebo tiež k fajkovému klubu a „zabafkať“ si z fajky v príjemnej spoločnosti. Program dňa dotvorí strelecká exhibícia, ochutnávka vína a posúchov pečených tradičným spôsobom.

BRATISLAVA 7. júna (WBN/PR)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.
Posledná úprava Štvrtok, 20 Jún 2013 16:43