Malinô Brdo | lyžiarske stredisko PDF Tlačiť E-mail
Malinô Brdo Lyžiarske stredisko Malinô Brdo sa nachádza v tesnej blízkosti mesta Ružomberok ponúka výborné lyžiarske podmienky pre všetky kategórie lyžiarov, čo v praxi predstavuje od začiatočníkov, cez skúsených lyžiarov až po vyznávačov adrenalínových svahov. Na svoje si prídu aj pretekárski lyžiari pretože v roku 1997 získalo stredisko certifikáty F.I.S. na disciplíny: slalom, obrovský slalom, super obrovský slalom, všetky tieto disciplíny pre mužov aj pre ženy.
Dĺžka zjazdových tratí je rozmanitá a predstavuje širokú škálu od tých jednoduchých 130 metrových a 300 m cez 1000 - 1200 m na Maline Brde až po 3900 m dlhú zjazdovku z Malina Brda do Hrabova k údolnej stanici lanovky. Aby boli lyžiarske svahy pripravené niesť každodenný nápor lyžiarov a aby nebola ohrozená ich bezpečnosť, úpravu zjazdoviek zabezpečujú odborne vyškolení pracovníci na výkonných strojoch Kassbohrer.
V zimnej sezóne ponúka stredisko na mechanicky zasnežovaných svahoch Malinné výborné lyžiarske podmienky pre všetky kategórie lyžiarov. Zimná sezóna zväčša trvá od decembra do konca marca. Všetky zjazdovky majú dostatočnú šírku a v mesiaci marec sú ideálne podmienky na jarnú lyžovačku so slnkom. Pri peknom počasí je z vrchu Malinô Brdo nádherný výhľad na všetky významné horstvá Slovenska.
 
Lyžiarsky areál Skipark Ružomberok je známy svojou výbornou geografickou polohou, pretože mesto Ružomberok leží na hlavnom cestnom ťahu, pričom je možné využiť aj letiská v Poprade a perspektívne v Žiline. Približne 12 km od mesta sa nachádza moderné termálne kúpalisko Bešeňová, ktoré poskytuje svoje služby počas celého roka, teda aj v zimnom období, čo pre našich návštevníkov predstavuje zaujímavé spestrenie po celodennej lyžovačke.
Základné informácie
Kategória strediska (* až *****) TOP *****
Nadmorská výška545-1209 m/n/m
Dĺžka zjazdárskych tratí10,5 km
Dĺžka umelo zasnežovaných8,5 km
Dĺžka bežeckých tratí30 km
Informácie o lanovkách
Prepravná kapacita8500 os/h
Kotvy2
Pomy6
Sedačkové1
Kabínkové1
Služby
požičovňa športových potrieb, predajňa športových potrieb, lyžiarsky servis, lyžiarska škôlka, škola lyžovania a snowboardingu, zmenáreň, kartové platby, bezplatné parkovisko, skibus


Fotky
Kontakty Ruzomberska lyziarska, a. s.

tel.: +421-44-432 26 06
email: Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.
web: www.skipark.sk
Poloha

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.
Posledná úprava Pondelok, 16 Marec 2009 18:45