Slovensko rôzne správy Autokemping Neresnica vo Zvolene zatvorili
Autokemping Neresnica vo Zvolene zatvorili PDF Tlačiť E-mail
Štvrtok, 26 Marec 2009 22:34
Kedysi populárne dovolenky v kempingoch, s možnosťou prenocovať v chatkách, stanoch či karavanoch sú na ústupe. V uplynulých rokoch pre nezáujem zatvorili brány viaceré na Slovensku, v týchto dňoch sa k nim pridal ďalší, vo Zvolene - Neresnici.

Jediné zariadenie svojho druhu v regióne dostal na kolená nielen odliv turistov, ale aj vysoký nájom, stále sa zhoršujúci stav chatiek a nedostatok financií na ich obnovu. Podľa Rastislava Wolkommera, predsedu správnej rady Združenia technických a športových činností SR (ZTŠČ) vo Zvolene, ktoré je prevádzkovateľom autokempingu, od roku 2005 platia za nájom pozemkovému fondu približne 6000 eur (asi 180.000 Sk). Spolu s daňami pre samosprávu to predstavuje výdavky asi 8000 eur (250.000 Sk). Dovtedy však za prenájom platili len symbolickú korunu.

Kemping, ktorý vyhľadávali nielen domáci autoturisti, ale najmä záujemcovia zo zahraničia, najmä Holandska, Poľska a Česka, bol ešte pred tromi, štyrmi rokmi v zisku. Vlani sa však už prepadol do straty. Návštevnosť totiž neustále klesala. Správcov držali nad vodou iba pracovníci montážnych firiem, ktorí obývali lepšie vybavené chatky.

Združenie sa napriek tomu nevzdáva a areál chce predať záujemcovi, ktorý by kemp prevádzkoval aj ďalej. Ponúklo ho už aj mestu Zvolen, či prenajímateľovi neďalekej reštaurácie Koliba. Rokuje tiež s ďalšími dvoma subjektami. Sporná však bude aj naďalej výška nájmu. Aj o nej chcú zástupcovia združenia ešte rokovať.

Zvolen 24. marca (TASR)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.
Posledná úprava Štvrtok, 26 Marec 2009 22:38