Donovaly | lyžiarske stredisko PDF Tlačiť E-mail
Donovaly, lyziarske stredisko Lyžiarske stredisko Donovaly patrí medzi najväčšie a najlepšie vybavené lyžiarske strediská na Slovensku. Nachádza sa v strede Slovenska, neďaleko Banskej Bystrice. Horské svahy na vrchu Zvolen lákajú náročných lyžiarov a na rodinnú lyžovačku je vhodná časť zvaná Záhradište.
Ak patríte k začiatočníkom, sú na Donovaloch vybudované lyžiarske školy. Nájdete tu aj najväčší detský FUN PARK v strednej Európe s deviatimi posuvnými pásmi. Milovníci netradičných športov si určite nenechajú ujsť pohľad na prekrásnu panorámu Donovalov vznášajúc sa na paraglidingu.

Stredisko disponuje dvoma sedačkovými lanovkami. Pritom jedna z nich je kombinovaná s kabínou a vedie z údolnej stanice na Novú hoľu do nadmorskej výšky 1361 metrov. V stredisku je dokopy 14 vlekov. Nadšenci športu na snehu sa môžu lyžovať na 11 kilometroch zjazdoviek, z toho viac ako 70 percent je zasnežovaných umelým snehom.

Dobré lyžiarske terény, veľké parkoviská, dostatok vlekov, lanoviek a rozsiahle možnosti ubytovania v horských hoteloch, chatách, sídlo horskej služby a preteky psích záprahov, škola snowboardingu, bungee jumping, to všetko nájdete, keď navštívite Donovaly.
Služby
  • požičovňa a predajňa športových potrieb
  • WiFi Internet,
  • úschovňa batožiny,
  • lyžiarsky servis,
  • lyžiarska škôlka, škola lyžovania a snowboardingu,
  • detský park,
  • bezplatné parkovanie,
  • skibusy a ski-thermal bus do Bešeňovej
Základné informácie
Kategória strediska
 TOP *****
Nadmorská výška 910-1361 m n/m
Dĺžka zjazdárskych tratí 11 km
Dĺžka umelo zasnežovaných 7,5 km
Dĺžka bežeckých tratí 25 km
Informácie o lanovkách
Prepravná kapacita 14100 os/h
Kotvy 1
Pomy 13
Sedačkové 2
Kabínkové 1


Fotky
Kontakty SNOWPARK Donovaly
Pod Magurou 801
976 39 Donovaly

tel.: +421-48-419 98 81
email: Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.
web: www.parksnowdonovaly.eu
Poloha

Vaše hodnotenia

avatar Zuzana Gréková
0
 
 
Boli ste niekto na Donovaloch? Boli sme včera 29.12.2012 sa lyžovať na Donovaloch. Zaparkovali sme na Záhradišti, parkovisko klzisko, v lyžiarkach hotová katastrofa. A ešte čo sa nám stalo, nejako sme si neustriehli čas na skipasoch a prešvihli sme ho na sedačke, tak sme sa chceli dostať pomou na parkovisko. Myslíte že to išlo? Pracovník pri vleku začal na nás ziapať že on nás nepustí a že si to máme ustriehnuť, to sa nám toto ešte nikde nestalo, aby sme šlapali hore k autu. Neurobili sme to schválne. Dakujem pekne, vychytené lyžiarske stredisko, môžete sa hanbiť, vychytené je akurát cenou skipasov, ale služby?
Prihláste sa pre pridanie názoru.
Posledná úprava Streda, 07 December 2011 12:02