Slovensko rôzne správy Bratislava pre všetkých 2013 ponúkne bezplatné podujatia
Bratislava pre všetkých 2013 ponúkne bezplatné podujatia PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 19 Apríl 2013 22:27
Bratislava už po desiaty raz otvára svoje brány obyvateľom i návštevníkom mesta.Tohtoročná Bratislava pre všetkých sa nesie v znamení jubilea mesta, uplynulo totiž už 20. rokov odkedy je Bratislava hlavným mestom republiky. Dni otvorených dverí samosprávy slávnostne odštartujú v sobotu o 11:00 pri Michalskej bráne, kde bratislavský primátor Milan Ftáčnik symbolicky odomkne mesto pre jeho obyvateľov i návštevníkov.

Rodiny s deťmi môžu cez víkend navštíviť bratislavskú ZOO, kde je vstup zadarmo. Návštevníci si môžu prísť pozrieť nový pavilón primátov, kde bude vystavená aj expozícia o vývoji ľudstva. Deti sa môžu povoziť na koníkoch či navštíviť DinoPark s paleontologickým ihriskom či 3D kinom. 

Program pre rodiny s deťmi cez víkend pripravilo aj Vojenské múzeum bunker BS-8 Hřbitov v bratislavskej Petržalke. Pozrieť si môžu historický vojenský cintorín aj vojenské obranné opevnenie. Oddýchnuť si môžu na pikniku a zabaviť pri rôznych súťažiach. 

Návštevníci i obyvatelia Bratislavy sa počas víkendu môžu povoziť v historickom aute Prešporáčik. Nástup je pred historickou budovou Slovenského národného divadla na Hviezdoslavovom námestí a pred bránou Bratislavského hradu. Pri jazde Prešporáčikom návštevníkom porozprávajú príbehy z histórie Bratislavy. 

Pestrý program

Program pre deti v sobotu pripravili aj v Mestskom divadle P. O. Hviezdoslava, ktoré ponúka detský deň na doskách divadla. 

Bábkové divadlo na Rázcestí z Banskej Bystrice deťom ukáže, či sa môže z vlka stať vegetarián, alebo či môže malý zajačik zavýjať na mesiac. Hra Dobrú chuť, vlk! zavedie deti do rozprávkového sveta, v ktorom sa starnúci a uhundraný vlk ujme výchovy malého zajačika. Predstavenie sa začne o 11:00. 

Od 13:00 je pre deti pripravený pri divadelnom bufete minikurz animácie s bábkou a o 15:00 sa deti opäť vrátia do sveta rozprávok s kúzelníckou rodinou – otcom Čary, mamou Máry a synom Fuk. Vstup na predstavenia je voľný, limitovaný je však kapacitou divadla. 

Rodičia s deťmi sa v sobotu môžu vybrať aj do Vodárenského múzea na Devínskej ceste, kde bude pripravený pre deti i dospelých program. Sprístupnia aj ostrov Sihoť, prehliadka bude aj s odborným výkladom. 

Nedeľu môžu Bratislavčania i turisti stráviť na Partizánskej lúke, Mestské lesy tu od 10:00 do 17:00 pripravili Lesnícke dni pri príležitosti Dňa Zeme. Deti i dospelí môžu počas dňa spoznať život v lese či člnkovať sa na jazere pri Partizánskej lúke. Pre deti je pripravené jazdenie na poníkoch, skákanie na trampolíne a deň zakončia zapálením vatry. Bezplatne bude premávať od 10:00 do 18:00 aj lanovka zo Železnej studienky na Kamzík. Na Kolibe bude zadarmo sprístupnené aj lanové centrum. 

Burza kníh

Milovníci kníh si môžu až do 24. apríla kúpiť za symbolickú sumu knihu na Burze kníh na nádvorí Mestskej knižnice na Klariskej 16. Peniaze z predaja použije Mestská knižnica na nákup a výrobu zvukových kníh pre Oddelenie nevidiacich a slabozrakých. 

Staromestská knižnica zase počas víkendu otvorenej Bratislavy ponúka pre nových čitateľov bezplatnú registráciu. 

Do svojej pracovne v sobotu od 09:00 do 18:00 pozve verejnosť aj bratislavský primátor Milan Ftáčnik, jeho námestníci i bratislavskí poslanci ľudí oboznámia so svojou prácou. 

Počas podujatia Bratislava pre všetkých budú zadarmo otvorené bratislavské galérie i múzea či mestské športoviská. 

Hlavné mesto si pripomenie aj 450. výročie od prvej kráľovskej korunovácie, keď bol za kráľa korunovaný Maximilián II. a Bratislava, vtedy Prešporok, sa stala hlavným mestom Uhorska. 

Ľudia si budú môcť pozrieť repliku uhorskej kráľovskej koruny, korunovačných klenotov a odevov v priestoroch Primaciálneho paláca. Podrobný program podujatia Bratislava pre všetkých stihnite tu: program Bratislava pre všetkých 2013

BRATISLAVA 19. apríla (WEBNOVINY)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.
Posledná úprava Sobota, 20 Apríl 2013 07:45
 

TURISTIKA | okolie

PAMIATKY | okolie

KÚPANIE A KÚPELE | okolie

LYŽOVANIE | okolie

RECENZIE | okolie

SPRÁVY | okolie