Slovensko Turistika správy Eko-mini park Tatranská divočina bude zabávať i vzdelávať
Eko-mini park Tatranská divočina bude zabávať i vzdelávať PDF Tlačiť E-mail
Streda, 26 Máj 2010 16:26
Najväčšou novinkou tohtoročného leta na Skalnatom plese bude tzv. Tatranská divočina. Ide o eko-mini park, ktorý návštevníkom prinesie originálne preliezačky a aktivity na tému Príroda v Tatrách a bude tiež určený na vzdelávanie detí zábavnou a hravou formou. Katarína Šarafínová z Tatry Mountain Resorts (TMR) informovala, že súčasťou Tatranskej divočiny bude čarovná chalúpka, drevený chodník s mostíkom, detská lezecká stena s tunelom, lanový most, zvieracie sochy a kamene. „Tento park je určený na spestrenie pobytu na Skalnatom plese tak pre deti, ako aj dospelých,“ priblížila myšlienku parku. Jeho slávnostné otvorenie je naplánované na 1. júla. 

 Na Skalnatom plese sa okrem toho podarilo zrekonštruovať a aktualizovať náučný chodník okolo vodnej plochy. Pripravený je tiež nový prístrešok v Lomnickom sedle, kde sa môžu turisti skryť v prípade nepriaznivého počasia, pričom interiér prístreška pripomína chatu z filmu Medená veža. „Plánujeme tiež umiestniť na vyhliadku na Lomnickej veži drevené sochy v nadživotnej veľkosti,“ uviedla. 

 V Tatranskej Lomnici pribudli ďalšie novinky, ako lukostreľba a trampolíny. Stredisko na Hrebienku pripravuje aj tento rok tzv. Medvedie dni. Na Skalnatom plese sa chystá otvorenie Svištej krajinky. Na Štrbskom plese chce TMR opäť nadviazať na 120-ročnú tradíciu člnkovania sa na tomto najnavštevovanejšom plese. Z Tatranskej Lomnice sa možno dostať kabínkovou lanovkou až na Skalnaté pleso, sedačková lanovka z plesa vyvezie turistov na Lomnické sedlo a pomocou visutej lanovke zo stanice na Skalnatom plese sa turisti môžu dostať až na druhý najväčší štít Vysokých Tatier - Lomnický štít. Tu možno stráviť noc v apartmáne položenom na najvyššom mieste na Slovensku. Okrem toho TMR ponúka aj lanovku zo Starého Smokovca na Hrebienok, odkiaľ vedie množstvo turistických trás. 

Lanovka zo Skalnatého plesa do Lomnického sedla bude premávať od 12. júna o 9. do 18.30 hodiny, z Tatranskej Lomnice na Skalnaté pleso sa možno dostať už dnes a to od 8.30 do 19. hodiny. „Aj v tejto letnej sezóne ponúkame výhodné kombinované lístky, ako sú napr. Magistrala ticket a dva v jednom, vďaka ktorým si turisti užijú prechádzku po Tatranskej magistrále zo Skalnatého plesa na Hrebienok. 

Okrem toho je pripravená aj Tourist Card, ktorá platí na tri druhy lanoviek,“ informovala Šarafínová. Počas hlavnej prázdninovej časti letnej sezóny budú môcť záujemcovia využiť aj kombinovaný lístok platný na lanovky a v popradskom aquaparku, ktorý bude tiež zahŕňať školu golfu na úpätí Vysokých Tatier. Zľavnené lístky sú pripravené pre žiakov a študentov, ktorí budú môcť Tatry spoznávať pomocou výhodného produktu spájajúceho vlakovú dopravu s lanovkou. 

Tatranská Lomnica 24. mája (TASR)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.