Aquaparky

Slovenske aquaparkyAquaparky na Slovensku sú napájané termálnou vodou, čo im umožňuje celoročnú prevádzku, sú moderne vybavené a nájdete tu množstvo atrakcií od tobogánov, šmykľaviek, cez vírivky až po perfektne vybavené vodné vitálne či wellness svety. Viac info...

Jazerá a priehrady

priehrady a jazera slovenskaSlovenské jazerá a priehrady ponúkajú oddych najmä v horúcich letných mesiacoch. Populárne sú jazerá v okolí Bratislavy a na juhu Slovenska, ktoré vďaka štrkovému podložiu majú krásnu číru vodu. Priehrady na  slovenských riekach poskytujú dobré rekreačné zázemie a veľa možnosti na kúpanie a vodné športy. Viac info...

Termálne kúpaliská

slovenske termalne kupaliskaSlovenské Termálne kúpaliská sú napichnuté na termálne pramene, ktorých má Slovensko požehnane. Termálne kúpaliska na Slovensku sa na rozdiel od aquaparkov využívajú najmä v lete. Ich voda je ochladzovaná, tak aby v tomto ročnom období bola vhodná na kúpanie. Okrem obyčajného kúpania má voda v termálnych kúpaliskách aj všakovaké liečivé účinky. Viac info...
Reklamný prúžok
Lúčky | kúpele PDF Tlačiť E-mail
ImageKúpele Lúčky patria medzi najstaršie kúpele na Slovensku. Ležia v horskej, na juhu otvorenej doline pod úbočím Choča, na rozhraní Oravy a Liptova, v nadmorskej výške 621 m. Charakter okolia a nadmorská výška zaraďujú Lúčky do klimatickej oblasti tatranských horských pásiem.
Impozantný, 1611 m vysoký Choč a ostatné pohoria, okolité ihličnaté lesy a horské lúky tvoria malebné okolie kúpeľov. Kúpele Lúčky sú jediné na Slovensku, ktoré sa špecializujú na liečenie gynekologických problémov, úspečne sa tu liečia aj ochorenia pohybového ústrojenstva a kúpele majú aj komlexný osteoporotický program. Dôvodom sú prirodzené predpoklady - voda, tradícia, skúsenosti i príroda. Liečia sa tu napr. - chronické zápaly vnútorných rodidiel, poruchy plodnosti alebo menštruačné poruchy.

V liečení uvedených indikácií na vysokej profesionálnej úrovni má personál dlhoročné skúsenosti, čo je jeden z hlavných predpokladov vysokej úspešnosti liečby. Základným predpokladom je samozrejme špecifické zloženie liečivej sadrovo-zemitej, uhličitej minerálnej vody s teplotou 32° C, ktorá je jedným z rozhodujúcich činiteľov pri komplexnej liečbe.

Kúpele Lúčky poskytujú liečebné pobyty, rekondičné a preventívne pobyty, ambulatné vyšetrenia, hotelové a programové pobyty, ubytovanie, stravovanie kultúrne a športové vyžitie, turistiku, saunu, minigolf, bazén.

V lete 2008 Kúpele Lúčky otvorili nový AQUA - VITAL Park, celoročne otvorený park, ktorého súčasťou je vonkajší rekreačný bazén s teplotou vody 28°C - 33°C, s rozličnými atrakciami (vzduchové lehátka, vodná čaša, chrliče, protiprúd, podhladinové osvetlenie, vzduchové sedátka...). Súčasťou AQUA - Vital Parku v kúpeľoch Lúčky je tiež vonkajší sedací bazén s termálnou minerálnou vodou s teplotou 36°C - 38°C.
Pre náročnejších klientov je k dispozícii Vitálny svet, ktorého súčasťou sú: fínska sauna, mentolová sauna, Rímsky kúpeľ, Kneippov kúpeľ, tepidárium.

Mapa

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.
Posledná úprava Nedeľa, 17 Máj 2009 09:27