Správy | turistika
Výlety lanovkami PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 10 Jún 2016 10:58

Lomnický štít

Vyberte sa s rodinou na výlet na druhý najvyšší štít Vysokých Tatier - Lomnický štít. Vyvezte sa nad oblaky a prežite neopakovateľné výhľady na okolité štíty najmenších veľhôr sveta. Vstúpte do kráľovstva ticha a oddýchnite si v štýlovej kaviarni Dedo. Z údolnej stanice v Tatranskej Lomnici vedie 4 miestna kabínková lanovka na medzistanicu Štart, odkiaľ Vás vyvezie nová moderná 15-miestna gondola na Skalnaté pleso, ktoré je vrcholovou stanicou a zároveň prestupnou stanicou na Lomnický štít. Odtiaľ Vás na štít vyvezie unikátna visutá červená lanovka,  ktorá prekonáva 855 metrové prevýšenie a jazda trvá 8,5 minúty.
TIP: Prežite noc na Lomnickom štíte! Využite jedinečnú možnosť stráviť noc v najvyššie položenom apartmáne v strednej Európe. Predstavte si spánok vo výške 2 634 metrov medzi končiarmi Vysokých Tatier s nočnou oblohou tesne nad hlavou.
TIP:  Navštívte najvyššie položenú botanickú záhradu v Európe! Zaujímavosťou Lomnického štítu je okrem prekrásnych výhľadov i rôznorodosť rastlinstva na samotnom vrchole, kde bolo doteraz zaznamenaných vyše 100 druhov lišajníkov, 40 druhov machorastov a 1 papraďorast. Z kvitnúcich rastlín osídľuje vrcholovú časť 34 druhov, teda skoro všetky rastliny vyskytujúce sa na desiatich štítoch a vežiach Tatier, presahujúcich výšku 2600 m n. m http://www.vt.sk/zazitky/vylety-lanovkami/lomnicky-stit/

Skalnaté pleso

Príďte si pozrieť  najobľúbenejšie turistické miesto - Skalnaté pleso do výšky 1 751 metrov. Z údolnej stanice v Tatranskej Lomnici  vás vyvezie 4 miestna kabínková lanovka na medzistanicu Štart, odkiaľ Vás na Skalnaté pleso vyvezie nová moderná 15-miestna gondola. Okolie plesa je ako stvorené na vychádzky alebo túry. Na svoje si určite prídu aj deti. Vyšantiť sa môžu vo Svištej krajinke - eko-mini-parku s drevenými sochami, Svišťou chalúpkou, s preliezkami a veľa ďalšími prekvapeniami. V blízkosti Skalnatého plesa vo výške 1 786 metrov sa nachádza astronomické a meteorologické observatórium. Observatórium bolo založené v roku 1943 keď boli vykonané jeho prvé pozorovania. Jeho súčasťou je hvezdáreň. Oddychovať a chytať bronz môžete v  jednej z najvyššie položených reštaurácii vo Vysokých Tatrách Panorama Restaurant Skalnaté pleso, ktorú názov vystihuje úplne presne. Jej slnečná terasa poskytuje prekrásne panoramatické výhľady na okolité skalné štíty a turistické chodníky či už v lete, alebo na najstrmšiu zjazdovku na Slovensku - Lomnické sedlo v zime.
TIP: Zažite prekrásnu zasneženú prírodu a zabavte sa v novom indoor fun parku KAMZÍKOVO. Deti prekvapí dvojposchodové bludisko, hory hračiek a voňavé pukance, rodičia si môžu oddýchnuť v kaviarni alebo v relax zóne s výhľadom na podhorie. Tešiť sa môžete aj na naozajstného tatranského kamzíka a galériu svetových kamzíkov.
TIP: Prístup na Skalnaté pleso je možný kabínkovou lanovkou z Tatranskej Lomnice alebo zeleným turisticky značkovaným chodníkom z Tatranskej Lomnice, červeným značkovaným chodníkom tatranskej magistrály od Zamkovského chaty a červeným značkovaným chodníkom tatranskej magistrály od Chaty pri Zelenom plese.
TIP:  Príďte so svojimi deťmi do "Tatranskej divočiny" a zažite skvelé výlety so zábavno-náučným programom. Čakajú na vás tatranské príbehy a skúšky, s ktorými spoznáte najkrajšie a najzaujímavejšie miesta Tatier. http://www.vt.sk/zazitky/vylety-lanovkami/skalnate-pleso/

Lomnické sedlo

Užite si prechádzku po streche Tatier v Lomnickom sedle vo výške 2190 metrov. Z údolnej stanice v Tatranskej Lomnici vedie 4 miestna kabínková lanovka na medzistanicu Štart, odkiaľ Vás vyvezie nová moderná 15-miestna gondola na Skalnaté pleso, ktoré je vrcholovou stanicou a zároveň prestupnou stanicou do Lomnického sedla. Tam Vás pohodlne vyvezie vynovená komfortnejšia čierno-strieborná sedačková lanovka s koženým čalúnením. Práve tu sa natáčal kultový slovenský film Medená veža (1970).
Lomnické sedlo, ktoré leží v nadmorskej výške 2190 metrov je úžasným vyhliadkovým miestom. Smerom na východ sa rozprestiera hladký svah, ktorý je v zime najatraktívnejšou, najstrmšou čiernou zjazdovkou na Slovensku. Popradská kotlina je odtiaľto ako na dlani, výhľad siaha až k vzdialeným vrcholkom Slovenského Rudohoria. Celkom iný obraz krajiny uvidíte na opačnej strane. Západné strmé a skalnaté svahy klesajú do hlbín Malej Studenej doliny, ktorú z druhej strany ohraničuje zubatý Prostredný hrebeň. V plnej nádhere sa z Lomnického sedla ukazuje rozložitý Slavkovský štít s typicky okrúhlou siluetou vrcholu.
TIP: Jedna etapa "Tatranskej divočiny"(zábavno náučný program pre deti) je sústredená práve v Lomnickom sedle. Pri vylúštení úlohy pomáha tajomný prístroj – koleso pravdy. http://www.vt.sk/zazitky/vylety-lanovkami/lomnicke-sedlo/

Solisko

Poďte na jeden z najnižšie a najľahšie dostupných vrchov vo Vysokých Tatrách. Na južnom okraji horstva sa nachádza Predné Solisko, ktoré  vo výške  2093 m.n.m. poskytuje výhľad do Mlynickej aj Furkotskej doliny. Vyvezte sa k najkrajším panoramatickým výhľadom 4-sedačkovou lanovkou Solisko Express z údolnej stanice Štrbského Plesa až do výšky 1 814 m.n.m . Za necelých 7 minút prekonáte výškový rozdiel 431 m.n.m. Kúsok od vrchnej stanice sa nachádza Bivac Restaurant so slnečnou terasou, z ktorej sú jedinečné výhľady do doliny, na Kriváň, romantické Štrbské pleso, či Kráľovú hoľu. 
TIP: Ak chcete vystúpiť na vrchol Predného Soliska, svoj výlet môžete začať  od Chaty pod Soliskom (neďaleko Bivac Restaurant) po červenej značke. Trvanie túry: 1:00 h.
TIP: Dajte bodku za letom na skvelej akcii Svište na Plese, ktorá je vyvrcholením a rozlúčkou zároveň za letnými prázdninami. Okrem súťaží, divadelných predstavení možno uvidíte aj živú svištiu rodinku. http://www.vt.sk/zazitky/vylety-lanovkami/solisko/

 

Hrebienok

Hrebienok (1285m) je atraktívnym cieľom návštevníkov Vysokých Tatier. Najstaršie turistické centrum Starý Smokovec je dopravným uzlom mesta Vysoké Tatry. Osada je odbočkou na Hrebienok - východiskový bod mnohých turistických trás. Vyvezte sa pozemnou lanovkou zo Starého Smokovca do výšky 1 272 m.n.m. a zažite pocit, ktorý mala aj anglická kráľovná Alžbeta pri návšteve Vysokých Tatier. Prepravte sa pohodlne za 7 minút a prekonajte výškový rozdiel 255 m.n.m. Hrebienok je turistickým strediskom výstupov do Veľkej a Malej Studenej doliny alebo na Slavkovský štít. Načerpať sily po túre môžete v Snack bare na Hrebienku. Toto obľúbené miesto sa nachádza v budove pozemnej lanovky. Ideálne miesto stretnutia pre celú rodinu vám bude tak povediac „po ruke“ či už pri nastupovaní alebo vystupovaní z pozemnej lanovky.

NOVINKA: PRÍJEMNÁ ZÓNA A MEDVEĎ KUBO

Hrebienok má  ďalšiu atrakciu. Je ním 350 kg vážiaci macko Kubo, ktorý bude dohliadať na to, aby sa turisti cítili bezpečne. Okrem toho sa s ním budú môcť návštevníci odfotiť a odniesť si domov krásnu spomienku, na ktorej sa vyníma dominantný Lomnický štít a la „Dedo“ ako ho nazývali starí Tatranci.
Patrón Hrebienka, 2,4 metrový železný Medveď Kubo, pricestoval až z Trebišova. Váži 350 kg, jeho zuby sú zo železných klinov a oči sú vyrobené z polodrahokamov.
Okrem Kuba pribudla na Hrebienku od 29.júla 2015 aj nová relax zóna. Počas troch dní vyrezali a osadili na Dolnej lúke v relax zóne piati sochári ďalších 5 medveďov z dreva. Návštevníci relax zóny si budú môcť medvede prezrieť a dokonca si pri nich aj počas vysokohorských vychádzok a túr oddýchnuť na pohodlných ležadlách.
TIP: Hrebienok je ideálnou voľbou práve v lete, lebo tu zažijete jedinečné podujatie Medvedie dni – tatranský medvedí festival s množstvom súťaží pre deti a stretnete tu najviac medveďov za rok.
TIP: Najpohodlnejší prístup na Hrebienok poskytuje práve pozemná lanovka alebo asfaltová cesta pozdĺž lanovej dráhy. Zeleným značkovaným chodníkom z Hrebienka sa dostanete na Bilíkovú chatu, ďalej k Vodopádom Studeného potoka, kde sa zelený stretáva so žltým chodníkom, ktorý vedie pozdĺž Studeného potoka do Tatranskej Lesnej. Červený značkovaný chodník (Tatranská magistrála) západným smerom pokračuje na Sliezsky dom, Popradské Pleso, Štrbské Pleso až do západných Tatier. Východným smerom k Obrovskému vodopádu, Zamkovského chate, Skalnatému plesu a končí až v Doline Bielych plies. Modrý značkovaný chodník vedie zo Starého Smokovca cez Slavkovskú vyhliadku cez Štrbavý hrebeň na Slavkovský štít.  http://www.vt.sk/zazitky/vylety-lanovkami/hrebienok/

 
Leto v Tatrách PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 10 Jún 2016 10:57

Tatranská Lomnica

Je najvýchodnejším a najkrajším turistickým centrom mesta Vysoké Tatry. Nachádza sa 6,7 kilometra východne od Starého Smokovca na úpätí Lomnického štítu. So svojimi parkmi vytvára neobyčajné príjemné a komorné prostredie. Poďte s nami na najobľúbenejšie turistické miesto na Skalnaté pleso. Vo výške 1 751 metrov na vás čakajú špeciality z domácej a medzinárodnej kuchyne, ale najmä okolie plesa ako stvorené na vychádzky alebo túry. Sedačkovou lanovkou v Lomnickom sede (2 190 m) sa vyveziete k skvelým výhľadom na Malú a Veľkú Studenú dolinu a tatranské štíty. Práve tu sa natáčal kultový film Medená veža (1970). Skalnaté pleso je ideálnym miestom pre rodiny s deťmi. Náučno – zábavný chodník Tatranskej divočiny so Svišťou krajinkou si vaše deti určite obľúbia.
Skalnaté pleso je jedným z uzlov Tatranskej magistrály, po ktorej je už len na skok huncovským úbočím do doliny Zeleného plesa. Chodníkom smerom na Hrebienok sa zas dostanete k Skalnatej chate.
Objavte krásu Lomnického štítu!
Vyvezte sa visutou lanovkou na vrchol Lomnického štítu a vychutnajte si plnými dúškami ten neopakovateľný pohľad. Zo stanice v Tatranskej Lomnici až na Lomnický štít  prekonajte spolu výškový rozdiel 1 700 metrov! S hlavou v oblakoch tak budete o pár minút v neuveriteľných  2 632 metroch nad morom. Ak vám bude priať počasie, z vrcholu Lomnického štítu dovidíte až do vzdialenosti 350 km na rakúske Alpy! Dať si obed na Lomnickom štíte? Prečo nie! V štýlovej kaviarni Dedo si vychutnáte na terase kávu alebo špeciality talianskej kuchyne. Blízkosť hviezd v romantickom prostredí Lomnického štítu, môžete prežívať v jeho apartmáne a s raňajkami na Skalnatom plese.
V okolí Tatranskej Lomnice sa nachádzajú tri bežecké trate s rôznym stúpaním pre profi, či amatérskych bežcov. Krásu tatranskej prírody objavíte v celoročnej expozícii Botanickej záhrady neďaleko Múzea TANAPu. Shopoholici si prídu na svoje aj v tomto rezorte. Kvalitné športové oblečenie, či kompletnú výstroj na všetky druhy horských športov, nájdete v prevádzkach Tatry Motion v budove kabínkovej lanovky pri údolnej stanici. Po namáhavej túre alebo v čase nepriaznivého počasia môžete stráviť príjemné chvíle vo wellness centre Grandhotela Praha, kde vás nadchne nový Grand Mountain Spa s vonkajším bazénom. Ak ste ešte stále plní energie aj po celodennom programe a túžite zažiť nočný život, pozývame vás do Humna – Tatry, jediného tatranského hudobného klubu, kde to stále „žije“. http://www.vt.sk/hory/letna-dovolenka/tatranska-lomnica/

Štrbské Pleso

Dovolenka v stredisku Vysoké Tatry – Štrbské Pleso patrí medzi nezabudnuteľné zážitky. Vyvezte sa lanovkou na Solisko a doprajte si čerstvé talianske špeciality priamo na vonkajšej terase BIVAC RESTAURANT (1 840 m), kde sa vám naskytnú panoramatické pohľady do doliny, na romantické Štrbské pleso, Kriváň, či Nízke Tatry. Nadšení bikeri, si majú možnosť požičať horský bicykel v Tatry Motion – športovom obchode pod skokanskými mostíkmi s možnosťou vrátenia v Starom Smokovci alebo v Tatranskej Lomnici. Po horských trasách sa tak ľahko dostanete na Popradské pleso, môžete sa previesť na Sliezsky dom, do Smokovca na Hrebienok alebo Cestou Slobody až do Popradu.
Náučné chodníky sú ďalšou alternatívou ako stráviť príjemný pobyt v Tatrách. Zo Štrbského Plesa sa dostanete po chodníku cez chrbát Trigana na Popradské pleso. Po štrnástich zastaveniach sa dozviete podrobnosti, že les nie sú iba stromy, ale aj živočíchy a rastliny.
Člnkovanie na jazere Štrbského plesa
Hladina jazera Štrbského plesa má v lete magickú atmosféru. Ako jediné dostupné jazero zo všetkých tatranských plies, ho môžete celé preveslovať a oddýchnuť si v člnkoch s výhľadom na Tatry. Člnkovanie má viac ako 130-ročnú tradíciu. Jazero má neuveriteľnú atmosféru, ktorú rozhodne musíte zažiť. K dispozícii je 18 drevených štýlových pramíc a 1 športová pramica, ktoré sú pristavené v novovybudovanom móle s prekrásnym výhľadom na tatranské končiare. Výnimočným zážitkom môže byť i možnosť využitia služieb súkromného veslára.
Výborná zábava pre jednotlivcov i kolektívy!
Aj počas letnej sezóny sme pripravili pre tých najmenších niečo špeciálne. Atrakcie, ktorým neodolá žiadne dieťa. Čo tak zajazdiť si na autíčkach alebo pretekárskej formule? Pre tých, ktorí sa chcú cítiť ako na jazere Štrbského plesa, sú pripravené mini lodičky. Mini Tatralandia Park sa nachádza na Štrbskom Plese pod skokanskými mostíkmi. http://www.vt.sk/hory/letna-dovolenka/strbske-pleso/

Starý Smokovec

Stredisko Vysoké Tatry – Starý Smokovec je kľúčovým centrom a najvýznamnejšou časťou mesta Vysoké Tatry. Je ideálnym miestom pre rodiny s deťmi a turistov začínajúcich svoje túry na Hrebienku.Nasadnite na lanovku zo Starého Smokovca na Hrebienok a zažite pocit, ktorý mala aj anglická kráľovná Alžbeta II. Vyvezte sa do prostredia, kde nie sú žiadne starosti, a kde na vás čaká iba nádherná príroda a horský vzduch. Z Hrebienka sa Tatranskou magistrálou dostanete na Skalnaté pleso alebo tu začnete niektorú z vysokohorských túr na Bílikovú, Rainerovu, Zamkovského či Téryho chatu.
Hrebienok (1 285m) – za atraktívnym cieľom návštevníkov Vysokých Tatier. Cesta pozemnou lanovkou trvá 7-8 minút a prekonáva 246 metrové prevýšenie. Okolie Hrebienka je obľúbeným turistickým východiskom do Malej a Veľkej Studenej doliny a na Slavkovský štít. Nechcete vystupovať až na vrcholky hôr? Ale predsa len chcete zacítiť tú krásu okolitej prírody? Požičajte si  bicykel a vydajte sa na cyklistické chodníčky. Pestrá sieť tatranských cyklochodníkov uspokojí aj náročných fanúšikov. Chcete si vychutnať adrenalín z divokej jazdy na gumenom kolese? Neváhajte, príďte na Hrebienok a spustite sa sto metrov dlhého toboganu. Špeciálne upravený zjazd v Bike Parku má tri upravené trasy z Hrebienka do Starého Smokovca a zvládnu ich aj rodiny s deťmi.
Hrebienok je ideálnou voľbou práve v lete, lebo tu zažijete jedinečné podujatie Medvedie dni – tatranský medvedí festival s množstvom súťaží pre deti a stretnete tu najviac medveďov za rok. Náučno – zábavný program pre deti Tatranská divočina má svoje stanovište aj v Starom Smokovci. Skvelú zábavu si v stredisku Vysoké Tatry – Starý Smokovec môžete užiť na tubingu alebo v Bike Parku Starý Smokovec. Adrenalín zažijete, ak sa z Hrebienka spustíte na horských kolobežkách až do Starého Smokovca. http://www.vt.sk/hory/letna-dovolenka/stary-smokovec/

 
Liptov láka Číňanov na jaskyne, jedlo a folklór PDF Tlačiť E-mail
Streda, 10 Júl 2013 13:39
Liptáci chcú do Nízkych Tatier prilákať čínskych turistov. „Kým návštevníci z Ázie boli dosiaľ v našich horách skôr atrakciou ako pravidlom, v nasledujúcich sezónach by sa to malo zmeniť. Prvými návštevníkmi Liptova by mohli byť obyvatelia provincie Zhejiang. Impulzom na rozvoj vzťahov s jednou z najbohatších čínskych provincií bola návšteva zástupcov desiatich významných operátorov a investorov,“ povedala Miroslava Korčeková z oblastnej organizácie cestovného ruchu Region Liptov. 
Čítať celý článok...
 
Do Banskej Štiavnice sa dá dostať aj lanovkou PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 01 Júl 2013 00:00
Od posledného júnového víkendu ju spustilo banskoštiavnické lyžiarske stredisko Salamandra resort, ktoré tak začalo po prvýkrát vo svojej takmer švorročnej histórii využívať sedačkovú lanovku nielen v zime pre lyžiarov. 
Čítať celý článok...
 
Chatu pod Rysmi v Tatrách sprístupnili  PDF Tlačiť E-mail
Nedeľa, 16 Jún 2013 22:28
Po viac ako siedmich mesiacoch je od soboty pre turistov opäť otvorená najvyššie položená vysokohorská chata vo Vysokých Tatrách – Chata pod Rysmi. „Chata je na 99 % dokončená a plne funkčná,“ uviedol pre SITA chatár Viktor Beránek. 
Čítať celý článok...
 
Všetky značené chodníky sú prístupné turistom  PDF Tlačiť E-mail
Sobota, 15 Jún 2013 00:00
Sezónna uzávera sa týka 37 úsekov turistických chodníkov vo vysokohorskom prostredí. Od nedele 16. júna tak budú mať turisti k dispozícii všetkých 788,5 kilometra značkovaných turistických chodníkov vo Vysokých Tatrách, Západných Tatrách a v oblasti Spišskej Magury – západ, informovala Lenka Burdová zo Štátnych lesov TANAP. 

Čítať celý článok...
 
Z Banskej Bystrice a zo Zvolena budú jazdiť cyklobusy do hôr PDF Tlačiť E-mail
Sobota, 01 Jún 2013 18:30
Cyklobusové linky z Banskej Bystrice do okolitých hôr, ktoré ako nový produkt cestovného ruchu začala vo vlaňajšej letnej sezóne v spolupráci s mestom Banská Bystrica a Banskobystrickým samosprávnym krajom prevádzkovať Slovenská autobusová doprava (SAD) Zvolen, budú od začiatku júna v prevádzke aj v tejto sezóne a približne v polovici júna k nim pribudnú aj tri nové linky zo Zvolena.

Pre agentúru SITA to uviedol vedúci odboru rozvoja a informatiky SAD Zvolen Marek Modranský s tým, že zo Zvolena sa cykloturisti budú môcť odviezť do Hrochote v okrese Banská Bystrica, cez Detvu do Hriňovej-Zánemeckej a do Michalkovej pri Zvolene. 

Linky z Banskej Bystrice na Donovaly a k hotelu Šachtička na kopci Panský diel nad Banskou Bystricou zostávajú zachované, linka z Banskej Bystrice na zastávku Panská koliba pod vrcholom Krížnej vo Veľkej Fatre bude nahradená linkou do sedla Malý Šturec na hranici Veľkej Fatry a Kremnických vrchov. „Na Panskú kolibu vedie len úzka cesta nevhodná pre autobusy, ktoré sme tam vlani aj poškodili,“ uviedol Modranský. Linka z Banskej Bystrice do obce Králiky, o ktorú bol medzi cykloturistami vlani najmenší záujem, tento rok už nebude v prevádzke.

Ako ďalej uviedol Modranský, cyklobusové spoje na dlhších linkách budú z Banskej Bystrice aj zo Zvolena vyrážať ráno, respektíve dopoludnia, na kratších linkách – teda na Panský diel a do Michalkovej – popoludní. Na kratších by malo zostať cestovné rovnaké ako vlani – teda jedno euro, na dlhších to bude 1,5 až 2 eurá za osobu vrátanie bicykla. 

Na prevádzke cyklobusových linek sa už nebude podieľať mesto Banská Bystrica a ani mesto Zvolen. Namiesto nich bude rozdiel medzi nákladmi a výnosom z cestovného dopravcovi preplácať spolu s Banskobystrickým samosprávnym krajom oblastná organizácia cestovného ruchu Stredné Slovensko, ktorej členmi obe mestá sú. Ako pre agentúru SITA uviedol jej riaditeľ Ladislav Monček, oblastná organizácia dopravcovi preplatí dve tretiny a samosprávny kraj tretinu strát z prevádzky cyklobusových liniek. 

Cyklobusy tvorí autobus s prívesom na prevoz bicyklov. Jazdia v soboty, nedele a cez sviatočné dni, a to po jednom spoji na každej linke. Ich účelom je pripojiť Banskú Bystricu a tento rok aj Zvolen na sieť turistických cyklotrás v okolitých horách. Cykloturisti sa tak vyhnú jazde po frekventovaných cestách a cylotúru začínajú aj končia priamo v prírode. Vlani cyklobusy jazdili od 23. júna do 7. októbra a odviezli približne 2 370 cykloturistov aj peších turistov. Náklady na ich prevádzku boli za celú sezónu vyššie než výnos z cestovného o zhruba päťtisíc eur, ktoré dopravcovi rovnakým dielom zaplatilo mesto Banská Bystrica a Banskobystrický samosprávny kraj.

BANSKÁ BYSTRICA 26. mája (WEBNOVINY)  

 
Spišská nová Ves otvorila turistickú sezónu PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 03 Máj 2013 14:50
Letnú sezónu v Spišskej Novej Vsi oficiálne otvoria odhalením kostolného zvona zo stredovekej spišskonovoveskej zvonolejárskej dielne založenej Majstrom Konrádom. Súčasťou odhalenia zvona o 16:00 bude aj vyslovenie želania o zdarnom priebehu celej sezóny na Mieste priania.
Čítať celý článok...
 
Vysoké Tatry sa tešia z výbornej sezóny PDF Tlačiť E-mail
Streda, 20 Február 2013 00:00
Vysoké Tatry zažívajú jednu z najlepších sezón. „Pozitívne je, že tento trend je už niekoľkoročný,“ uviedla výkonná riaditeľka Regiónu Vysoké Tatry Lenka Maťašovská. 

Tri tatranské samosprávy, Poprad, Štrba a Vysoké Tatry, zverejnili štatistické údaje o počte prenocovaných osôb za minulý rok a podľa Maťašovskej majú dôvod na úsmev. „Počet prenocovaní dosiahol v roku 2012 viac ako 1,1 mil. a stúpol až o osem percent,“ dodala Maťašovská. Turistov láka do Vysokých Tatier nielen lyžiarska ponuka, ale aj letná turistika, či wellness ponuka a akvapark. 

V Tatrách je momentálne hlavná lyžiarska sezóna a podľa Maťašovskej Tatry praskajú vo švíkoch. Okrem prázdninujúcich Slovákov je tu množstvo Poliakov a Čechov.

Podarilo sa nám spoločnými silami prelomiť negatívny trend poklesu návštevnosti Tatier. Investície posledných rokov do infraštruktúry, atraktívne pobytové balíky so zľavami, zaujímavé podujatia sú zdá sa receptom, ako zvyšovať atraktívnosť Vysokých Tatier,“ uviedla Lenka Maťašovská. 

Pozitívne vplýva na návštevnosť Vysokých Tatier aj produkt zľavovej karty Tatry Card, ktorý od svojho zavedenia v zime 2010/2011 bol podľa Maťašovskej silným hnacím motorom zlepšujúcej sa ponuky Tatier. Karta je prostriedkom, cez ktorý ubytovatelia dokážu tvoriť zaujímavé pobytové balíky či už v zime, najmä vďaka zľavneným skipasom, ale aj v lete vďaka zľavám na lanovky, akvapark, či iné atrakcie. 

Karta ponúka z regiónu to najlepšie v atraktívnom balíku priamo pre ubytovaných hostí. „Keď sa príťažlivý produkt cestovného ruchu doplní o pútavé podujatia, prístupné zdarma pre masy, stáva sa z klienta, ktorý by možno strávil v Tatrách len pár hodín náš pobytový hosť, ktorý s celou rodinou prežije v Tatrách víkend, prípadne aj dlhší čas,“ doplnila Maťašovská. 

V zimnej sezóne stoja za nárastmi pozitívne zmeny v infraštruktúre a ponuke, najmä však nové lanovky, bezplatné parkoviská, skibusy, upravované bezplatné bežecké trasy, klziská, či pestrejší večerný život. Leto je najmä o turistike a klimatickým kúpeľoch. Podľa Maťašovskej vznikli aj špeciálne ponuky pre rodiny s deťmi, darí sa budovať trasy pre cyklistov, ponuka akvaparku a wellness centier v hoteloch napreduje a vytvára prostredie na ideálnu letnú dovolenku pre všetky vekové skupiny. WEBNOVINY - 20.2.2013
 
Začala sedem mesačná sezónna uzávera turistických chodníkov v Tatrách PDF Tlačiť E-mail
Štvrtok, 01 November 2012 00:00

Vo štvrtok 1. novembra začala na celom území národného parku platiť sezónna uzávera značkovaných turistických chodníkov. Viac ako 200 km chodníkov vo vysokohorskom prostredí Tatier bude až do 15. júna pre turistov neprístupných. Cieľom sezónnej uzávery je ochrana pôvodnej fauny a flóry, ako aj zabezpečenie pokoja najmä pre kamzíka a svišťa. Sezónna uzávera zároveň chráni v prvých jarných týždňoch aj čerstvú vegetáciu. 

Čítať celý článok...
 
V našich horách je o polovicu menej turistov PDF Tlačiť E-mail
Utorok, 14 August 2012 22:22

Dážď, sneh a chladné počasie sprevádzali spočítavanie turistov vo vysokohorskom prostredí, ktoré uplynulú sobotu robili pracovníci Štátnych lesov Tatranského národného parku a Správy TANAP-u. Splnená predpoveď počasia bola hlavnou príčinou, prečo bolo v sobotu vo vysokohorskom prostredí Tatranského národného parku turistov menej, ako po iné roky. Počet turistov v prírodnom prostredí Tatier len tesne presiahol 8 000. 

Čítať celý článok...
 
<< Začiatok < Dozadu 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dopredu > Koniec >>

Stránka 1 z 12

TURISTIKA | okolie

PAMIATKY | okolie

KÚPANIE A KÚPELE | okolie

LYŽOVANIE | okolie

RECENZIE | okolie

SPRÁVY | okolie