Aquaparky

Slovenske aquaparkyAquaparky na Slovensku sú napájané termálnou vodou, čo im umožňuje celoročnú prevádzku, sú moderne vybavené a nájdete tu množstvo atrakcií od tobogánov, šmykľaviek, cez vírivky až po perfektne vybavené vodné vitálne či wellness svety. Viac info...

Jazerá a priehrady

priehrady a jazera slovenskaSlovenské jazerá a priehrady ponúkajú oddych najmä v horúcich letných mesiacoch. Populárne sú jazerá v okolí Bratislavy a na juhu Slovenska, ktoré vďaka štrkovému podložiu majú krásnu číru vodu. Priehrady na  slovenských riekach poskytujú dobré rekreačné zázemie a veľa možnosti na kúpanie a vodné športy. Viac info...

Termálne kúpaliská

slovenske termalne kupaliskaSlovenské Termálne kúpaliská sú napichnuté na termálne pramene, ktorých má Slovensko požehnane. Termálne kúpaliska na Slovensku sa na rozdiel od aquaparkov využívajú najmä v lete. Ich voda je ochladzovaná, tak aby v tomto ročnom období bola vhodná na kúpanie. Okrem obyčajného kúpania má voda v termálnych kúpaliskách aj všakovaké liečivé účinky. Viac info...

Kúpele

Slovenske mineralne kupeleKúpele na Slovensku sú zamerané sú hlavne na choroby pohybového a obehového ústrojenstva, látkovej výmeny, dýchacích ciest, nervových a ďalších ochorení. Veľmi dobré výsledky dosahujú Slovenské kúpele v liečbe poúrazových stavov, najmä v dôsledku autohavárií. Kúpele okrem liečby chorôb a poúrazových stavov ponúkajú aj regeneračné a wellness pobyty pre širokú verejnosť. Viac info...
Reklamný prúžok
Slovensko kúpanie správy Aquacity v Poprade sa bude modernizovať
Aquacity v Poprade sa bude modernizovať PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 20 Apríl 2012 09:57

Rozsiahlu modernizáciu a rekonštrukciu detského bazéna v popradskom Aquacity pripravuje na tento rok spoločnosť Aquapark Poprad, s.r.o. „Bude to detský bazén, ktorý bude mať slanú vodu s množstvom atrakcií s tým, že sa nám podarí vybudovať aj veľmi dobré zázemie pre rodičov,“ povedal pre SITA riaditeľ Aquacity Richard Pichonský. Rekonštrukcia a modernizácia čaká aj gastro prevádzky v celom zariadení. 

Výška investície do výstavby detského sveta predstavuje okolo 1,5 mil. eur. Do modernizácie stravovacích prevádzok chce spoločnosť investovať okolo pol mil. eur. Začiatok modernizácie je naplánovaný na jeseň tohto roka. Nový detský svet i stravovacie zariadenia by mali byť v prevádzke do začiatku budúcoročnej letnej sezóny.

Spoločnosť Aquacity sa chce podieľať aj na projekte Národného tréningového centra v Poprade, ktorý pripravuje Slovenský futbalový zväz. Už v stredu bude Mestské zastupiteľstvo v Poprade rokovať o zrušení prenájmu štadióna s Aquacity, ktorý mesto následne prevedie na futbalový zväz. 

Spoločnosť Aquapark Poprad chce investovať do gastronomickej a ubytovacej časti pripravovaného tréningového centra. „Pevne verím, že sa nám podarí dotiahnuť zmluvné podmienky a na jeseň budeme môcť ísť do investícií,“ povedal Pichonský. 

Uplynulá zimná sezóna v Aquacity v Poprade sa začala miernym poklesom počtu návštevníkov. V úvode sezóny chýbali podľa Pichonského v regióne hlavne rusky hovoriaci turisti, ktorých neprišlo toľko ako vlani. Február a marec boli v znamení slovenských, českých a poľských návštevníkov. 

Riaditeľ Aquacity v budúcich rokoch neočakáva ďalší výraznejší pokles návštevnosti turistov z bývalého Sovietskeho zväzu. „Myslím si, návštevnosť sa stabilizovala a bude len oscilovať plus-mínus desať percent,“ dodal Pichonský. 

Spoločnosť Aquapark Poprad, s.r.o. vznikla v roku 2002. Majoritným vlastníkom je britská firma Letheby & Sons Limited. Mesto Poprad vlastní v spoločnosti 15 percentný podiel.
POPRAD 17. apríla (WEBNOVINY)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.
Posledná úprava Piatok, 20 Apríl 2012 09:58