Slovensko Turistika recenzie Cyklotrasa zo Zuberca do Oravíc v podaní cyklonuly
Cyklotrasa zo Zuberca do Oravíc v podaní cyklonuly PDF Tlačiť E-mail
RECENZIA: Najväčší rozdiel oproti cyklotúre v Jánskej doline bol ten, že som nielen prešiel od niekam niekam, ale dokonca aj na miesto, ktoré som si naplánoval a ešte som sa dokázal vrátiť aj späť. Považujem to za svoj úspech.

Adidasky z brúsenej kože, trojkilová mikina a kapsáče oprávnene uberali na rešpekte, ktorý som vlastne ani nemal šancu vzbudiť u ostatných cyklistov. Ľútosť alebo mrzký vtip na môj účet by som si zaslúžil oveľa viac.


Požičovňa bicyklov

Miasť cyklistickú verejnosť som však mohol bicyklom, ktorý mal nielen funkčný prehadzovač, ale aj dobre vyzeral, mal odpružené predné koleso a pravdepodobne nebol kúpený v Tescu. Požičali mi ho v Zuberci v požičovni bicyklov Cyklobej za 12 EUR na deň. Práve bicykel hodnotím spätne ako kľúčový faktor úspechu, okrem vôle dôjsť do cieľa, ktorá nebola nikdy silnejšia.

Popis cyklotrasy

Zhodnotiac moju kondíciu, vybral som ľahkú asfaltovú cyklotrasu zo Zuberca do Oravíc s krátkym lesným úsekom. V Oraviciach je malý aquapark, ktorého návštevu sme si naplánovali za odmenu.

Zo Zuberca vedie cyklotrasa po asfaltovej ceste s mierny tiahlym stúpaním, ktorou dôjdete do múzea Oravskej dediny. Toto mierne stúpanie by skúsenejší cyklisti označili za rovinu. Cyklonule ako ja však postačí na ľahkú dýchavičnosť.

Asi 200 m za Múzeom Oravskej dediny odbočíte doľava na lesnú cestu. Čaká vás asi 40 minútový úsek, kde bicykel budete celkom určite tlačiť do kopca a potom z kopca dole, kým nenarazíte na lávku cez potok, ktorou sa napojíte na asfaltku v Blatnej doline.

Na asfaltke vás čaká ďalšie stúpanie. V jeho finálnych fázach cyklonuly aicky zosadnú a dotlačia bicykel do najvyššieho bodu, z ktorého vás už čaká odmena v podobe 10 minútového zjazdu do Oravíc.

Fotky

Parametre cyklotrasy

Z Oravíc do Zuberca sa môžete vrátiť rovnakou cestou, alebo urobiť dramaturgickú zmenu a do Zuberca sa vrátiť cez Habovku. Prejdenie celej cyklotrasy by vám nemalo trvať viac ako 4 hodiny, tam a naspať je dlhá približne 26 km a celkové prevýšenie je len 200 m. Trasa je značená modrou značkou.

V kocke

S výnimkou krátkeho úseku nad Zubercom, cyklotrasa nie je bohatá na panoramatické výhľady. Tie si musíte zaslúžiť trasami s úplne inou náročnosťou a prevýšením. Cyklonulám však umožní to podstatné – úspešne ju zdolať. Odmeniť sa potom môžete slovenským dvojbojom napríklad v Starej Krčme v Zuberci.

Podpor článok na: pošli na vybrali.sme.sk

© tojeslovensko.sk (panjan) - všakovaké práva vyhradené!

Vaše hodnotenia

avatar Šipirka
0
 
 
Veľmi milé. Normálne že som si urobila obraz a ešte som sa aj pobavila...Prajem ďalšiu chuť k písaniu.
Prihláste sa pre pridanie názoru.
Posledná úprava Nedeľa, 04 Október 2009 16:36