Aquaparky

Slovenske aquaparkyAquaparky na Slovensku sú napájané termálnou vodou, čo im umožňuje celoročnú prevádzku, sú moderne vybavené a nájdete tu množstvo atrakcií od tobogánov, šmykľaviek, cez vírivky až po perfektne vybavené vodné vitálne či wellness svety. Viac info...

Jazerá a priehrady

priehrady a jazera slovenskaSlovenské jazerá a priehrady ponúkajú oddych najmä v horúcich letných mesiacoch. Populárne sú jazerá v okolí Bratislavy a na juhu Slovenska, ktoré vďaka štrkovému podložiu majú krásnu číru vodu. Priehrady na  slovenských riekach poskytujú dobré rekreačné zázemie a veľa možnosti na kúpanie a vodné športy. Viac info...

Termálne kúpaliská

slovenske termalne kupaliskaSlovenské Termálne kúpaliská sú napichnuté na termálne pramene, ktorých má Slovensko požehnane. Termálne kúpaliska na Slovensku sa na rozdiel od aquaparkov využívajú najmä v lete. Ich voda je ochladzovaná, tak aby v tomto ročnom období bola vhodná na kúpanie. Okrem obyčajného kúpania má voda v termálnych kúpaliskách aj všakovaké liečivé účinky. Viac info...

Kúpele

Slovenske mineralne kupeleKúpele na Slovensku sú zamerané sú hlavne na choroby pohybového a obehového ústrojenstva, látkovej výmeny, dýchacích ciest, nervových a ďalších ochorení. Veľmi dobré výsledky dosahujú Slovenské kúpele v liečbe poúrazových stavov, najmä v dôsledku autohavárií. Kúpele okrem liečby chorôb a poúrazových stavov ponúkajú aj regeneračné a wellness pobyty pre širokú verejnosť. Viac info...
Reklamný prúžok
Slovensko kúpanie recenzie Veľké, Malé a Nové Košariská – jazerá aké chcete
Veľké, Malé a Nové Košariská – jazerá aké chcete PDF Tlačiť E-mail
RECENZIA: Jazerá Košariská nájdete pri Bratislave, v blízkosti obce Rovinka a Dunajská Lužná. Skoro na jednom mieste ležia hneď tri vedľa seba. Každé je trochu iné, spoločné majú akurát tak štrkové dno a brehy.


Jazero Malé Košariská (Nové Košariská 2)

Z Bratislavy sa k jazeru dostanete výpadovkou na Komárno. Odbočíte v Dunajskej Lužnej doľava pri pizzerii San Marco. Pokračujete ďalej asi kilometer a ste tam. Ak je výpadovka zapchatá, použite starú cestu do Podunajských Biskupíc. Malé Košariská sú:
 • Najmenšie a najstaršie jazero s pomedzi Košarísk, už sa tu neťaží štrk, je tu preto menej prachu a voda je na pohľad priezračnejšia.
 • Zato je tu najviac ľudí, ktorí sa mrožia na veľkej a širokej pláži, na ktorú nadväzuje malý polostrov. Prístup do vody je fajn.
 • K dispozícii sú vám hneď dva bufety. Jeden priamo na pláži a druhý pri parkovisku.
 • Okrem bufetov tu nájdete aj štýlovú a nelacnú reštauráciu Mango so súkromnou plážou, či presnejšie mólom.
 • Parkuje sa popri ceste a na platenom parkovisku.
Fotky
Bol som prekvapený, akou turistickou industrializáciou prešli Malé Košariská. Pribudol bufet na pláži, prenajímajú sa tu lehátka, k dispozícii sú aj slnečníky a spoplatnilo sa parkovanie. Bol štvrtok podvečer a v bufete pri parkovisku bizarné hudobné duo naživo reprodukovalo jadranské hity. Čau, čau bambína...zatvoril som oči a razom som mal 50- tku na krku a tancoval v kaviarni Slávia.

Veľké Košariská (Nové Košariská 1)

K veľkým Košariskám musíte odbočiť doľava na polceste medzi Rovinkou a Dunajskou Lužnou.
 • S pomedzi všetkých troch jazier je najväčšie.
 • Otvorené sú striedavo jeden- dva bufety.
 • Prístup do vody je relatívne dosť strmý a komplikovaný, strmší ako na jazere Guláška. Odporúčam ísť až na samotný koniec k bágru a druhému bufetu, kde je prístup do vody o niečo lepší.
 • Ak vyznávate kúpanie a opaľovanie bez plaviek, dá sa tu nájsť svoj kúsok nudistickej pláže.
 • Parkuje sa popri jazere.

Nové Košariská (bágrovisko)

Na Nové Košariská sa dostane rovnako ako na Malé Košariská, s tým, že po ceste pokračujete ešte ďalší kilometer. Za prvou križovatkou ich uvidíte po ľavej strane. Keďže toto jazero vzniklo tak 3-4 roky dozadu, nenájdete ho ešte na Google Maps. Namiesto neho Google ukazuje len veľkú jamu v poli.
 • Vo veľkej diere v poli sa nachádzajú hneď dve jazerá, ktoré sú zatiaľ nespojené.
 • Na konci jedného z dvoch jazier (bližšie k Miloslavovu) si nudisti snažia vydobiť kúsok životného priestoru
 • O turizme tu nemôže byť ani reči. Ide o živé bágrovisko bez bufetov, zato so stavebnými mechanizmami
 • Voda je čistá, avšak trochu mútna v dôsledku prachu z prebiehajúcej ťažby štrku
 • Prístup do vody je dobrý skoro po celom obvode
 • Parkuje sa popri ceste, čo počas horúcich dní vie skomplikovať dopravu na ťahu Ivánka pri Dunaji – Miloslavov
Fotky
Na nových Košariskách je zákaz kúpania, ktorý nikto nerešpektuje. Ľudí je tu pomerne málo a dobré miesto na ležanie nájdete vždy. To je asi dôvod, prečo práve Nové Košariská patria  nateraz k mojím najobľúbenejším.

© pre tojeslovensko.sk napísal panjan - všakovaké práva vyhradené!

Vaše hodnotenia

avatar Roma Kocian
+12
 
 
super podrobne napisane. na Male Kosariska chodim uz dlhe roky, v poslednej dobe vsak najviac na Nove Kosariska, kde sa este bagruje, voda je tu krajsia aj prostredie. doteraz som nic podobne ako tuto recenziu na nete nenasiel, je to pekne prehladne aj pre cloveka, ktory tu nikdy nebol...
avatar Rudy
+11
 
 
Pred 8 rokmi keď niekto povedal nove košariska a jazero, ludia reagovali"to čo je za riť sveta, to je niekde pri hraniciach?"
V roku 2012 sem chodi cele Bratislava a jej okolie, robia tu bordel a znečisťuju jazero ako by im to cele patrilo a parkuju po cestách tak že z dvojprúdovej cesty spravili jendoprúdovú. Ľudia si ale neuvedomujú že v mape je jazero vedené ako ostatná plocha, čí ma stáva predajnou a má aj súkromnych vlastníkov, keď sa neuvedomia a neprestanú s takymto prístupom majitelia si svoje parcely oplotia a zamedzia prístup do vody a jej okolia v súlade so zákonmi, ak si ludia nezačnú uvedomovať túto skutočnosť v roku 2014 už na jazero nebudú mať absolutne prístup a možu si hladať iné miesto.
PS: Sám som majiteľ jednej z parciel pri jazere a už ju mám oplotenú, 90% ostatnźch vlastníkov plánuje v najbližších rokov to isté.
ZOBUĎTE SA ĽUDIA !!!!
avatar miilaan
+3
 
 
Ten pristup ludi je jednoznacne pravda. Tiez sa tam chodim kupat, ale tie plastove flasky, obaly atd je naozaj nechutne. Ludia sami spinia to, kam sa chodia kupat ako prasce. Nakoniec to nebolo ani v roku 2014 ale uz tento rok a Nove kosariska bagrovisko je uz cele oplotene. Velka skoda, kedze to bolo naozaj asi najcistejsie kupanie. Hlavna skoda je ze sa to takto zverejnilo lebo pred par rokmi o tom naozaj nikto nevedel a kazde leto tam bolo max 20 aut.
avatar Eustasia
-3
 
 
Slaby argument. O co Vam vlastne ide?
O znecistenies prostredia alebo o volny pristupo na pozemky majitelov?
Ved dajte si tabulku, ze je to vase a zakaz vstupu na pozemok.
Dnes som tam lezla a odkial som mala vediet ze je tam zakazane sa kupat a lezt ked ziadna tabulka ma o tom neinformovala.
Ste handikepovany?avatar miilan
+2
 
 
Tak uz tam mas velku tabulu ze banske prace a strazny pes. To ti uz hadam bude stacit. Ide o to ze tam ludia robili spinu a nie su schopni po sebe odpratat ani drbnutu flasu. Kupat sa, opalovat robit bordel a mat to zadarmo. Potom to tak aj vypada ze ano. Tvoj slaby argument skoncil zakazom. Nech sa paci :)
avatar jj
0
 
 
už je to oplotené, bohužial
avatar agi
+1
 
 
ako sa tam dá z vlaku dostat? alebo ide aj nejaky bus tadial - ja nemam auto a uz sa neda ani na Drazdiaku, ani na Kuchajde kupat
avatar Imre
0
 
 
vlak stoji cca 300 m od maleho jazera, zastavka Nove Kosariska smer BA - Dujanska Streda
Prihláste sa pre pridanie názoru.
Posledná úprava Pondelok, 27 Júl 2009 08:04