Aquaparky

Slovenske aquaparkyAquaparky na Slovensku sú napájané termálnou vodou, čo im umožňuje celoročnú prevádzku, sú moderne vybavené a nájdete tu množstvo atrakcií od tobogánov, šmykľaviek, cez vírivky až po perfektne vybavené vodné vitálne či wellness svety. Viac info...

Jazerá a priehrady

priehrady a jazera slovenskaSlovenské jazerá a priehrady ponúkajú oddych najmä v horúcich letných mesiacoch. Populárne sú jazerá v okolí Bratislavy a na juhu Slovenska, ktoré vďaka štrkovému podložiu majú krásnu číru vodu. Priehrady na  slovenských riekach poskytujú dobré rekreačné zázemie a veľa možnosti na kúpanie a vodné športy. Viac info...

Termálne kúpaliská

slovenske termalne kupaliskaSlovenské Termálne kúpaliská sú napichnuté na termálne pramene, ktorých má Slovensko požehnane. Termálne kúpaliska na Slovensku sa na rozdiel od aquaparkov využívajú najmä v lete. Ich voda je ochladzovaná, tak aby v tomto ročnom období bola vhodná na kúpanie. Okrem obyčajného kúpania má voda v termálnych kúpaliskách aj všakovaké liečivé účinky. Viac info...

Kúpele

Slovenske mineralne kupeleKúpele na Slovensku sú zamerané sú hlavne na choroby pohybového a obehového ústrojenstva, látkovej výmeny, dýchacích ciest, nervových a ďalších ochorení. Veľmi dobré výsledky dosahujú Slovenské kúpele v liečbe poúrazových stavov, najmä v dôsledku autohavárií. Kúpele okrem liečby chorôb a poúrazových stavov ponúkajú aj regeneračné a wellness pobyty pre širokú verejnosť. Viac info...
Reklamný prúžok
Slovensko kúpanie správy Nitra chce akvapark, do kúpaliska neinvestuje
Nitra chce akvapark, do kúpaliska neinvestuje PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 01 Jún 2012 13:36

Letné kúpalisko v Nitre otvorí svoje brány 16. júna. Mesto v ňom tento rok investovalo len do nevyhnutných opráv. Do veľkých investícií sa púšťať nechce, pretože čaká, či sa nenájde investor na výstavbu akvaparku, na ktorý má spracovanú štúdiu. 

„Dokončili sme opravu detského bazéna, kde bolo v havarijnom stave všetko od rozvodov pod bazénom až po samotné teleso bazéna,“ povedal riaditeľ Správy športových a rekreačných zariadení Miloš Dovičovič. 

Rekonštrukciu si podľa jeho slov vyžadujú aj šatne, ktorých stav kúpalisku vytkol aj Regionálny úrad verejného zdravotníctva. 

„Len úprava podláh v šatniach, čo navrhuje úrad, by nás stála neúnosne veľa financií,“ informoval Dovičovič mestských poslancov na zastupiteľstve. 

Aj stánky s občerstvením sú už podľa neho dávno za svojím zenitom.

Kúpalisko býva každoročne v červených číslach. Môže za to relatívne krátka sezóna, ktorá je obmedzená len na leto, výkyvy počasia a pod výsledok sa podpisujú aj technické faktory. 

„Keď sme pred dvoma rokmi opravovali prasknutý bazén, zistili sme, že výpust je 28 centimetrov pod úrovňou kanalizácie, čiže každé vypúšťanie bazéna sa rovná prečerpávaniu vody,“ podotkol Dovičovič. 

Určitú úsporu by podľa neho mohlo priniesť vybudovanie vlastného zdroja vody pre kúpalisko, možno aj v súvislosti s výstavbou akvaparku. V súčasnosti kúpalisko využíva vodu z verejného vodovodu. 
NITRA 28. mája (WEBNOVINY)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.