Slovensko rôzne správy Slovensko je medzi top 10 svetovými destináciami pre rok 2013
Slovensko je medzi top 10 svetovými destináciami pre rok 2013 PDF Tlačiť E-mail
Streda, 24 Október 2012 11:23
Najväčšie celosvetové cestovateľské vydavateľstvo Lonely Planet vybralo medzi 10 odporúčaných turistických destinácií na rok 2013 aj Slovensko. Krajina je prezentovaná ako kultúrna a málo objavená európska destinácia s vylepšujúcim sa imidžom. Slovensko
sa tak dostalo medzi krajiny zoznamu Best in Travel 2013 ako Island, Dominikánska Republika, Madagaskar, Srí Lanka, Čierna Hora, Turecko, Južná Kórea, Ekvádor a Šalamúnove ostrovy. Slovensko podľa Lonely Planet už prestáva byť iba destináciou pre lacnú lyžovačku a rozlúčku so slobodou. 
"Zlepšenie imidžu Slovenska prišlo neskôr, ale dostavilo sa. A v roku 2013 to treba patrične osláviť. Slovensko prešlo dlhú cestu. Návštevníci by mohli a mali preto objaviť viac. Slovenské lyžiarske strediská boli za posledné roky zmodernizované, ale lyžovačka môže byť len vstupnou bránou do iných dobrodružstiev v tejto hornatej krajine, ako pozorovanie niektoré z posledných európskych populácií vlka. Lacné pivo v Bratislave môže návštevník zameniť za ochutnávku vína v rázovitých dedinkách." 
Lonely Planet odporúča popri kultúrnom vyžití v Európskom hlavnom meste kultúry v roku 2013 aj luxusné plavby loďou po Dunaji, stredovekú aj socialistickú architektúru Bratislavy, lyžovanie v Jasnej, horskú turistiku nielen v Tatrách, ale aj Poloninách a Slovenskom Raji, živý folklór, drevené kostolíky a úžasné hrady a pevnosti.

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.
Posledná úprava Streda, 24 Október 2012 11:36