Aquaparky

Slovenske aquaparkyAquaparky na Slovensku sú napájané termálnou vodou, čo im umožňuje celoročnú prevádzku, sú moderne vybavené a nájdete tu množstvo atrakcií od tobogánov, šmykľaviek, cez vírivky až po perfektne vybavené vodné vitálne či wellness svety. Viac info...

Jazerá a priehrady

priehrady a jazera slovenskaSlovenské jazerá a priehrady ponúkajú oddych najmä v horúcich letných mesiacoch. Populárne sú jazerá v okolí Bratislavy a na juhu Slovenska, ktoré vďaka štrkovému podložiu majú krásnu číru vodu. Priehrady na  slovenských riekach poskytujú dobré rekreačné zázemie a veľa možnosti na kúpanie a vodné športy. Viac info...

Termálne kúpaliská

slovenske termalne kupaliskaSlovenské Termálne kúpaliská sú napichnuté na termálne pramene, ktorých má Slovensko požehnane. Termálne kúpaliska na Slovensku sa na rozdiel od aquaparkov využívajú najmä v lete. Ich voda je ochladzovaná, tak aby v tomto ročnom období bola vhodná na kúpanie. Okrem obyčajného kúpania má voda v termálnych kúpaliskách aj všakovaké liečivé účinky. Viac info...

Kúpele

Slovenske mineralne kupeleKúpele na Slovensku sú zamerané sú hlavne na choroby pohybového a obehového ústrojenstva, látkovej výmeny, dýchacích ciest, nervových a ďalších ochorení. Veľmi dobré výsledky dosahujú Slovenské kúpele v liečbe poúrazových stavov, najmä v dôsledku autohavárií. Kúpele okrem liečby chorôb a poúrazových stavov ponúkajú aj regeneračné a wellness pobyty pre širokú verejnosť. Viac info...
Reklamný prúžok
Slovensko kúpanie správy Termálne kúpalisko Podhájska má nové wellness centrum Aquamarin
Termálne kúpalisko Podhájska má nové wellness centrum Aquamarin PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 19 Marec 2012 16:52
Investíciu za osem miliónov eur financovala obec Podhájska. Termálne kúpalisko Podhájska v okrese Nové Zámky má nové wellness centrum. Keďže kúpalisko patrí obci, investíciu za osem miliónov eur financovala obec Podhájska.

Zhruba desať až 15 percent financovala z úveru, zvyšok boli vlastné zdroje, ktoré do projektu tiekli počas štyroch rokov. Samotná výstavba trvala tri roky. Wellness centrum Aquamarin zatiaľ otvorili len slávnostne, pre verejnosť ho sprístupnia o desať až 15 dní.

Ako povedal riaditeľ kúpaliska Jozef Barcaj, wellness centrum vybudovali tak, aby spĺňalo aj najnáročnejšie kritériá zákazníkov. Namiesto veľmi veľkých bazénov uprednostnili radšej menšie účelové bazény a širokú ponuku služieb. Liečivú vodu, ktorej účinky prirovnávajú k vode z Mŕtveho mora, si môžu návštevníci vychutnávať vo vnútorných aj vonkajších priestoroch.

Vo vnútornom rekreačnom bazéne sú rôzne vodné atrakcie ako divoká rieka, vodostreky, hydromasážne trysky, vodný dážď, vodný bar a krásny veľký vodopád, ktorý nemá prakticky žiadne iné zariadenie na Slovensku,“ vymenoval Barcaj. Pod holým nebom je sedací bazén, detský bazén, ochladzovací bazén, vzduchové postele a vyvieracie fontánky, kde môžu ľudia s dýchacími problémami inhalovať výpary z liečivej vody. Súčasťou wellness centra je aj turecký kúpeľ Hammam s bazénom a ďalším príslušenstvom. Vitálny svet ponúka sauny, tropický tunel, vodné peklo, masáže, soľnú miestnosť, bylinkovú miestnosť a ďalšie atrakcie.

Na poschodí komplexu sa dá relaxovať v tropickej záhrade. Vo vnútorných bazénoch je teplota vody 32 – 33 stupňov, vo vonkajších bazénoch je to 38 až 40 stupňov.

Vstupné chceme spraviť tak, aby bolo čo najnižšie na Slovensku, čiže budeme vychádzať z hranice 11 eur na tri hodiny. Ostatné takéto zariadenia sa pohybujú v cenových relácia zhruba od 15 eur hore,“ povedal Barcaj. Deti budú platiť zhruba o polovicu menej, presnú sumu zatiaľ kúpalisko nestanovilo. Definitívne rozhodnutie ešte nepadlo ani o otváracích hodinách, Barcaj však predpokladá, že to bude asi od 9:00 do 21:00. Kapacita wellness centra je 300 osôb na hodinu.

Pôvodný odhad investície bol desať miliónov eur. „Investičné prostriedky sme znížili o to, že veľa stavebných, tesárskych aj pomocných prác sme si robili svojpomocne,“ skonštatoval Barcaj. Starosta Podhájskej Vladimír Bakoš vyzdvihol fakt, že obec sa napriek neľahkému obdobiu pre veľké investície pustila do takéhoto veľkého projektu. Počas uplynulých rokov odolala rôznym tlakom a kúpalisko si ponechala čisto len vo vlastných rukách, čo hodnotí ako dobrý krok. Vo wellness centre sa zamestná 15 až 20 ľudí a výstavba zároveň poskytla prácu mnohých firmám z regiónu.

PODHÁJSKA 17. marca (WEBNOVINY)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.