Hrady a zámky

Slovenske hrady a zamkySlovenské hrady a zámky sú svedkom bohatej slovenskej histórie. Na Slovensku nájdete množstvo hradov, zámkov a kaštieľov, ktoré v sebe skrývajú vzácne muzeálne expozície a v letných mesiacoch ponúkajú množstvo zábavných a kultúrnych podujatí. Z množstva hradov a zámkov ktoré sa nachádzajú na Slovensku je jedinečný majestátny Spišský hrad, ktorý je zaradený v zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Viac info...

Mestá

Pamiatky v slovenskych mestachSlovenské mestá a ich historické centrá v sebe skrývajú množstvo kultúrnych pamiatok. Hrady, zámky, kostoly, meštiacke domy a paláce či iné pamiatky sú súčasťou zachovalých mestských pamiatkových rezervácií. Najvýznamnejšie historické pamiatky sú zaradené v zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. V zozname UNESCO sú zapísané historické centrá miest Banská Štiavnica a Bardejov. Viac info... 

Obce

Na Slovensku sa zachovali malebné rázovité obce s jedinečnou architektúrou. Patria medzi významné pamiatky Slovenska, práve vďaka svojej nezameniteľnej architektúre. Za návštevu stojí niekoľko obcí, v ktorých môžete spoznávať život na slovenskom vidieku nezmenený vplyvom modernej doby. Svetovým unikátom je romantická obec Vlkolínec, ktorá je zaradená v zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Viac info...
Reklamný prúžok
Slovensko pamiatky správy Turisti opäť objavujú Bratislavu
Turisti opäť objavujú Bratislavu PDF Tlačiť E-mail
Nedeľa, 14 Apríl 2013 00:00

Turisti začali opäť viac navštevovať Bratislavu, lákadlom sú pre nich historické pamiatky, slovenská kuchyňa či tradičné bratislavské kaviarne a viechy. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa bratislavského magistrátu Daniela Rodinová. Krásy Bratislavy zaujímajú aj návštevníkov z Latinskej Ameriky, Japonska, Číny, Thajska, Honkongu či Indie. Za posledné roky sa zvýšil aj počet ruských turistov.

Vlani Bratislavu navštívilo viac turistov ako v roku 2008, ktorý bol podľa Rodinovej jeden z najsilnejších rokov pre cestovný ruch pred začiatkom krízy. Turisti hlavné mesto Slovenska navštevujú najmä počas sviatkov, o tom sa presvedčili pracovníci v Turistických a informačných centrách (TIC) aj počas tohtoročnej Veľkej noci. 

Ako informovala Rodinová, turistické centrá v priemere denne navštívilo vyše 250 turistov najmä zo Španielska, Talianska, Nemecka, Rakúska, Francúzska, Ruska a Českej republiky. Metropolu Slovenskej republiky si prišli pozrieť aj turisti z Kórey, Mexika či Japonska. 

Turisti do Bratislavy zavítajú ako organizované skupiny v rámci ciest po Európe, ale aj ako individuálni cestovatelia. Najviac ich zaujímajú kultúrne a historické pamiatky v meste, aktuálne podujatia či život Slovákov. Zaujímajú sa o jazykovú kultúru, nárečia i o slovenské tradície. Najväčší dopyt v turistických centrách je po najzaujímavejších bratislavských pamiatkach, turisti sa však chcú ísť aj zabaviť či ochutnať slovenskú kuchyňu. Vyhľadávanými atrakciami sú tiež tradičné bratislavské staré kaviarne a viechy i miesta, odkiaľ je najkrajší výhľad na mesto. 

Podľa Rodinovej rozvoj cestovného ruchu v Bratislave sa postupne oživuje. V hlavnej turistickej sezóne (máj až október) zaznamenávajú v TIC 70-percentnú a mimosezóny 30-percentnú návštevnosť. V lete turistické centrá navštívi denne v priemere 450 turistov, najsilnejším mesiacom je už tradične august. Návštevnosť sa však zvýšila aj mimo sezóny, a to v novembri a januári až februári. Najsilnejšími dňami sú pondelok a štvrtok až sobota.

BRATISLAVA 14. apríla (WEBNOVINY)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.