Aquaparky

Slovenske aquaparkyAquaparky na Slovensku sú napájané termálnou vodou, čo im umožňuje celoročnú prevádzku, sú moderne vybavené a nájdete tu množstvo atrakcií od tobogánov, šmykľaviek, cez vírivky až po perfektne vybavené vodné vitálne či wellness svety. Viac info...

Jazerá a priehrady

priehrady a jazera slovenskaSlovenské jazerá a priehrady ponúkajú oddych najmä v horúcich letných mesiacoch. Populárne sú jazerá v okolí Bratislavy a na juhu Slovenska, ktoré vďaka štrkovému podložiu majú krásnu číru vodu. Priehrady na  slovenských riekach poskytujú dobré rekreačné zázemie a veľa možnosti na kúpanie a vodné športy. Viac info...

Termálne kúpaliská

slovenske termalne kupaliskaSlovenské Termálne kúpaliská sú napichnuté na termálne pramene, ktorých má Slovensko požehnane. Termálne kúpaliska na Slovensku sa na rozdiel od aquaparkov využívajú najmä v lete. Ich voda je ochladzovaná, tak aby v tomto ročnom období bola vhodná na kúpanie. Okrem obyčajného kúpania má voda v termálnych kúpaliskách aj všakovaké liečivé účinky. Viac info...

Kúpele

Slovenske mineralne kupeleKúpele na Slovensku sú zamerané sú hlavne na choroby pohybového a obehového ústrojenstva, látkovej výmeny, dýchacích ciest, nervových a ďalších ochorení. Veľmi dobré výsledky dosahujú Slovenské kúpele v liečbe poúrazových stavov, najmä v dôsledku autohavárií. Kúpele okrem liečby chorôb a poúrazových stavov ponúkajú aj regeneračné a wellness pobyty pre širokú verejnosť. Viac info...
Reklamný prúžok
Slovensko kúpanie recenzie Najobľúbenejšie kúpalisko Nitranov – Štrand Nové Zámky
Najobľúbenejšie kúpalisko Nitranov – Štrand Nové Zámky PDF Tlačiť E-mail

RECENZIA: Motorizovaní Nitrančania na osvieženie v letných horúčavách radšej ako svoje kúpalisko uprednostňujú  kúpalisko Štrand Emila Tatárika v Nových Zámkoch.

Kde sa nachádza?

Kúpalisko nájdete na periférii Nových Zámkov na Bezručovej, ceste vedúcej do Dvorov nad Žitavou odbočením podľa navigačných tabúľ na parkovisko. Je to cca 100km od Bratislavy a 40m od Nitry. Pri vstupe si už chalan pýta parkovné 2€ na deň. Odporúčam prísť čo najskôr doobeda, lebo parkovisko i keď nieje až tak malé sa rýchlo zapĺňa a aj priľahlá lúka, použitá na parkovanie je čoskoro zavalená autami väčsinou s nitrianskymi ešpézetkami a tak tam Nitrančan raz dva naďabí na niekoho známeho.

Vstupné?

Po zaparkovaní sa k vstupu dostanete na konci parkovacej lúky cez drevené premostenie ponad mŕtve rameno rieky Nitry, ktoré tvorí hranicu kúpaliska. V horúcich dňoch býva celý mostík plný ľudí čakajúcich na zaplatenie vstupného, ktoré je slušne nastavené. Za pohodové 3 eurá celý deň čľapotania, vyvaľovania a relaxu. Študenti, deti či dôchodcovia zaplatia len polovicu, takže dá sa povedať ľudové vstupné. Tety v pokladni sú ochotné a milé. Kúpalisko je otvorené v lete od začiatku júna do konca septembra každý deň od 9:00 do 19:00.

Fotky vstup

Čo ponúka areál?

Lístok vo vačku a môžete hľadať miesto na zhodenie deky. Areál je dosť rozsiahly – cca 8ha, takže davy ľudí si ani veľmi po nohách skákať nemusia. Naviac je dostatok stromov, tak sa dá schovať aj do chládku. Z ampliónov hrá na dotvorenie letnej atmosféry nerušivá hudba nitrianskeho regionálneho rádia.
Pri vstupe je vkusná nová budova, v ktorej sú sprchy, hygienické zariadenia postačujúce aj pre množstvo návštevníkov, šatne a úschovňa cenností alebo batožiny za troj eurovú vratnú zálohu.
Vypiť si a stravovať sa dá len v pár bufetoch, ktoré bývajú plné. Podáva sa fastfoodová klasika – hotdogy, gyros, kukurica, trdelník, klobásy, hranolky, rôzne pečené a smažené mäsá, zmrzlina.. Po tom čo sa najete, máte možnosť nabratú hmotnosť zhodiť hraním minigolfu, poslúži aj plážové volejbalové, nohejbalové a basketbalové ihriská, tenisové dvorce, stolný tenis, kolkáreň aj obrie šachy.  

Fotky areál

Bazény

Návštevníkom kúpalisko ponúka dva vcelku čisté plavecké bazény s vodou do 28 °C. Väčší s rozmermi 50x21m a druhý polovičný. Ďalší rekreačný má 25x22m, v ktorom je voda miešaná na cca 35°C z vody z termálneho vrtu z hĺbky 1506m. Voda sa však zdá byť znečistená všetkým možným od napadaných častí listov, hmyzu z blízkych stromov alebo usadenín z vodovodných trubiek (teda dúfam, že to nebolo nič horšie).
Ak zatúžite po vodnej masáži vysokotlakovými tryskami, či perličkovej kúpeli musíte si priplatiť za 20 min návštevu nového relaxačného bazénu  1 euro. Aj malé deti nájdu svoj bazénik na vybláznenie a tie väčšie si zas užijú spoplatnený tobogán s dojazdovým bazénom.
Okolie bazénov je vydláždené dlaždicami, ktoré si už evidentne dosť pamätajú. Treba dávať pozor, mokré sú dosť šmykľavé a niektoré aj s ostrejšími hranami! Vstupné bazéniky na sprchovanie a očistenie nôh by mohli častejšie vymieňať. Boli značne zahnusené.

Fotky bazény

 

Zhrnuté

Je možno na škodu, že v areáli nieje vybudované kempingové stredisko, mohli by tak prilákať napríklad kempovania obľubujúcich čechov a získať tak viac prostriedkov na modernizáciu a údržbu areálu. Na kúpalisku sa konávajú aj koncerty a festival.
Štrand je obľúbený nielen domácimi pre dostupné vstupné a primerané služby ale zlepšovať určite ešte má čo. Aký máte názor vy?

© tojeslovensko.sk (matoma) - všakovaké práva vyhradené!

Vaše hodnotenia

avatar katkaevka
+2
 
 
Kúpalisko v Nových Zámkoch máme oveľa radšej ako to nitrianske, je vidno, že sa oň dobre starajú. aj vstupné je fajn. Voda v plaveckom bazéne je skvelá a nájdete si dosť miesta na plávanie.
Prihláste sa pre pridanie názoru.
Posledná úprava Pondelok, 03 August 2009 09:55
 

TURISTIKA | okolie

PAMIATKY | okolie

KÚPANIE A KÚPELE | okolie

LYŽOVANIE | okolie

RECENZIE | okolie

SPRÁVY | okolie