Aquaparky

Slovenske aquaparkyAquaparky na Slovensku sú napájané termálnou vodou, čo im umožňuje celoročnú prevádzku, sú moderne vybavené a nájdete tu množstvo atrakcií od tobogánov, šmykľaviek, cez vírivky až po perfektne vybavené vodné vitálne či wellness svety. Viac info...

Jazerá a priehrady

priehrady a jazera slovenskaSlovenské jazerá a priehrady ponúkajú oddych najmä v horúcich letných mesiacoch. Populárne sú jazerá v okolí Bratislavy a na juhu Slovenska, ktoré vďaka štrkovému podložiu majú krásnu číru vodu. Priehrady na  slovenských riekach poskytujú dobré rekreačné zázemie a veľa možnosti na kúpanie a vodné športy. Viac info...

Termálne kúpaliská

slovenske termalne kupaliskaSlovenské Termálne kúpaliská sú napichnuté na termálne pramene, ktorých má Slovensko požehnane. Termálne kúpaliska na Slovensku sa na rozdiel od aquaparkov využívajú najmä v lete. Ich voda je ochladzovaná, tak aby v tomto ročnom období bola vhodná na kúpanie. Okrem obyčajného kúpania má voda v termálnych kúpaliskách aj všakovaké liečivé účinky. Viac info...

Kúpele

Slovenske mineralne kupeleKúpele na Slovensku sú zamerané sú hlavne na choroby pohybového a obehového ústrojenstva, látkovej výmeny, dýchacích ciest, nervových a ďalších ochorení. Veľmi dobré výsledky dosahujú Slovenské kúpele v liečbe poúrazových stavov, najmä v dôsledku autohavárií. Kúpele okrem liečby chorôb a poúrazových stavov ponúkajú aj regeneračné a wellness pobyty pre širokú verejnosť. Viac info...
Reklamný prúžok
Slovensko kúpanie recenzie Jazerá Sekule – chlapci, pozor na gule
Jazerá Sekule – chlapci, pozor na gule PDF Tlačiť E-mail
RECENZIA: Záhorie, kraj pokrytý pieskovou púšťou, je domovom svojráznych ľudí. Od zvyšku Slovenska ich oddeľuje hrebeň Malých Karpát, od Čiech zas rieka Morava. Svoju srdečnosť obratne skrývajú za pieskom ošľahané tváre a nárečím s prvkami tvrdej západoslovenčiny a moravského dialektu konkurujú aj východniarom. Zdá sa, že Záhorie a Záhorákov nezmenila ani diaľnica spájajúca Bratislavu s Prahou, ani borovicové lesy, ktoré tu vysadila Mária Terézia, aby ten piesok tak strašne nešľahal. Nevadí, Záhorie si užijete práve pre osobitosť jeho obyvateľov, pre zvláštnu atmosféru borovicových lesov, ktoré s piesočnatým podložím vytvárajú vynikajúce zázemie napríklad na kúpanie v jazerách.


Poloha

V okolí Sekúl nájdete hneď štyri jazerá, ktoré vznikli banskou činnosťou. Tri jazerá sa nachádzajú severne od obce Sekule, jedno leží na polceste medzi Sekulami a susednou obcou Moravský Svätý Ján. Do obce Sekule sa dostanete poslednou odbočkou z diaľnice pred českými hranicami, alebo z okresného mesta Malacky vzdialeného len 20 km smerom na juh. Napriek blízkosti Malaciek patria Sekule pod okresné mesto Senica, vzdialené 30 km na západ.

Jazero s chatkami

Prvé jazero leží medzi obcami Sekule a Moravský Svätý Ján. Skôr ako na kúpanie slúži na chytanie rýb a ako zázemie pre rekreačné chatky.

Jazero pri Diaľnici

Druhé jazero zbadáte hneď pri zjazde z diaľnice, stojí pri ňom motorest a jazero nestojí za veľa. Je malé a poskytuje výhľad na diaľnicu.

Jazero v Borovicovom lese

Tretie jazero nájdete v borovicovom lese tesne za Sekulami. Za koncovou tabuľou Sekule treba po 500 metroch odbočiť doprava a následne prejsť kúsok po prašnej ceste. Jazero má veľmi romantické prostredie, tieni vám borovicový les a ležíte na žltých pieskových plážach, čo je kombinácia, ktorú som ešte nezažil. Pravdepodobne ju nezažijete už ani vy, keďže jedinečnosť prostredia vyčíhal golfový developer, ktorý tu stavia golfové ihrisko s názvom Sekule Dunes a na jeho projektovanie si najal jedného z najlepších svetových architektov golfových ihrísk, menom Kyle Philips.

Jazero s motorkovou subkultúrou

Netreba zúfať, na kúpanie stále ostáva štvrté jazero. Nakopnite embéčku, za koncovou tabuľou Sekule odbočte po 2 km doľava a prejdite 100 m po poľnej ceste. Uvidíte jazero s čistou vodou a prístupom takmer po celom obvode.
V horúcej letnej sezóne tu nájdete otvorený bufet obklopený rýchlostnými motorkami. Pri troške šťastia môžete zhliadnuť opaľujúcu sa miestnu devu, obratne balansujúcu v polohe ležmo na kapote motorky, ostentatívne dávajúc na známosť svoj spoločenský status frajerky najväčšieho miestneho kápa. Pohľad na záhorácky ekvivalent bratislavskej čupky, ktorá si vozí svoj solárkový zadok u Jožka v Audine, však musí byť dosť krátky na to, aby si ho nevšimol Macek, zabratý v bufete do družného rozhovoru o nových diskoch. Pretože, aj keď Macek stále dostáva vreckové, stále býva u rodičov a frajerku súloží medzi plyšákmi v detskej izbe, je už dosť veľký na to, aby vás v sekunde vytúroval späť do Bratislavy aj s embéčkou a tromi vašimi kamarátmi.

V kocke

Na jazerách v Sekuliach, môžete dostať po guliach.

PS: fotky sú z pochopiteľných dôvodov robené so štvorročným odstupom od prvej návštevy, v skoré nedeľné ráno, kedy teplota nepresiahla 15 stupňov.
Fotky
© pre tojeslovensko.sk napísal panjan - všakovaké práva vyhradené!

Podpor túto recenziu na: pošli na vybrali.sme.sk

Vaše hodnotenia

avatar Marian
+2
 
 
toto čo za exota píše takéto hlúposti ? hromada nepresností a keď už o niečom píše, tak by si mal aj zistiť miestne názvy pre jednotlivé jazerá ... a o tých motorkároch ? ... veď to je tam samý paštekár, čiže bratislavák, čo si myslia, že im všetko patrí ... prihodím mu nápad, keby chcel niekedy písať o Blave ... Bratislava, z tej ma vždy bolí hlava ...
avatar hubatá
+6
 
 
Máš pravdu Marián ..... já sem Záhoráčka a takú mu treščím že o nás takto píše, len nech sa objaví v Sekulách !!!!!
avatar heh
-4
 
 
dojdi do sekul a VYTURUJEM ta aj z embecku co mas pozicanu od tatka
avatar odletím
0
 
 
:DD::D:DD Silák riadny, mastíš na myške bakuľu či len ústa máš plné od banánu? :DDDDDDDDDDDDDDD D
Prihláste sa pre pridanie názoru.
Posledná úprava Pondelok, 30 August 2010 07:31