Slovensko rôzne správy V najvyššie položenom apartmáne majú plne obsadené
V najvyššie položenom apartmáne majú plne obsadené PDF Tlačiť E-mail
Utorok, 06 September 2011 00:00
O najvyššie položený apartmán v strednej Európe, ktorý sa nachádza na Lomnickom štíte, je veľký záujem. Až do konca roka je jedna štvorlôžková izba vyťažená na maximum. "Sme vo výške 2634 metrov nad morom, kde sa nachádza kaviareň Dedo plus najvyššie položený apartmán v strednej Európe," priblížil vedúci kaviarne Dedo Anton Čupka.

      O ubytovanie je podľa neho veľký záujem, vyťaženie je takmer na 100 %, záleží to od počasia. "Väčšinou to využívajú rodiny s deťmi alebo nejaké páry, najviac tu chodia Česi, Slováci a Poliaci," dodal Čupka. Do apartmánu sa dá dostať lanovkou, stáva sa, že turisti ostanú na Lomnickom štíte nedobrovoľne aj dlhšie. "Zhruba 20 % prípadov sa nám stáva, že sa zdržia hore aj dlhšie, keď nemôže kvôli počasiu premávať lanovka," konkretizoval Čupka.
      Na Lomnický štít prídu aj nezodpovední turisti, ktorí sa hore vyberú pešo dosť neskoro, a potom očakávajú, že ich v apartmáne ubytujú. "Sú to vypočítaví turisti, ktorí si nenaplánujú dobre túru, prídu neskoro večer už z posledných síl, chceli by sa ubytovať, na čo my nie sme pripravení," upozornil Čupka.
      Jedna noc v najvyššie položenom apartmáne pre štyri osoby stojí 450 eur vrátane lanoviek hore i dolu, občerstvenia, večere a raňajok. V prípade, že sa kvôli počasiu musia turisti zdržať hore dlhšie, náklady hradí prevádzkovateľ. Pre verejnosť je otvorený od leta 2007. Noc na Lomnickom štíte strávil aj pár z Bratislavy.
      "Je to tu útulné, pekné, síce maličké, ale spalo sa vynikajúco, odporúčam spať v tejto nadmorskej výške," zhodnotil Martin Pánik. Doružova sa síce s priateľkou nevyspali, pretože si chceli pozrieť východ slnka, no stálo to za to. "Možno o pár rokov si to zopakujeme, teraz máme iné plány, ale bol to taký sen. Spalo sa tu veľmi dobre, úplná tma, ticho," dodal.
 

Tatranská Lomnica 6. septembra (TASR)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.