Slovensko Turistika správy Klaster Horehronie ponúkne návštevníkom regiónu zľavovú kartu
Klaster Horehronie ponúkne návštevníkom regiónu zľavovú kartu PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 21 November 2011 00:00

Oficiálne logo so sloganom Raj v Tatrách, pod ktorým bude vystupovať združenie cestovného ruchu Klaster Horehronie, respektíve región v rámci marketingových aktivít, predstavil na dnešnej tlačovej konferencii v Brezne výkonný riaditeľ Klastra Horehronie Milan Gemzický. Médiám tiež priblížil zľavovú kartu a oficiálnu stránku regiónu Horehronie.
      Logo by malo symbolizovať základ Horehronia, a teda vodu, lesy a aktivity v danom prostredí. "Slogan Raj v Tatrách naznačuje to, že patríme alebo radíme sa k tej tatranskej oblasti, a nielen geograficky, ale aj marketingovo chceme ísť touto cestou," konštatoval Gemzický.
      Hlavným produktom klastra tento rok, pripravovaným na zimnú sezónu 2011/2012, je Horehronie region card. Je to zľavová karta, ktorú budú ponúkať návštevníkom Horehronia. Jej cieľom bude poskytnúť množstvo zliav na základné alebo najlukratívnejšie atrakcie v regióne, zároveň na ubytovanie. Najlukratívnejšie zľavy budú na lyžovanie. Sekundárnym cieľom karty je poskytnúť informáciu o službách v rámci celého regiónu. Kartu si bude možné v ubytovacích zariadeniach zakúpiť najneskôr 26. decembra, keď začne hlavná zimná sezóna, od 1. decembra bude v skúšobnej prevádzke. Nárok na kartu má pritom každý návštevník na Horehroní, ktorý tu bude ubytovaný minimálne jednu noc. Systém fungovania regionálnej karty má tiež podnietiť zníženie podielu čierneho ubytovania na trhu, pretože kartu môže poskytovať len ten, kto je v obci oficiálne prihlásený ako ubytovateľ a odvádza si dane. "Sprievodným materiálom k regionálnej karte bude mapka, ktorá bude zadarmo distribuovaná ku každej zakúpenej karte," priblížil Gemzický.
      Na oficiálnej stránke www.horehronie.net nájdu návštevníci všetky informácie o histórii, súčasnosti aj ponuke tohto regiónu. Bude tu tiež nástenkový rezervačný systém na letnú sezónu, kde si možno rezervovať ubytovanie, či už penzión, chatu alebo hotel. Budú tu aj informácie o službách jednotlivých zariadení, ako aj ich fotogaléria.
      Združenie cestovného ruchu Klaster Horehronie vzniklo v máji. V Klastri Horehronie je momentálne 10 členov, z toho osem je riadnych a dvaja sú pridružení. Medzi riadnych členov združenia patria mesto Brezno, obce Mýto pod Ďumbierom a Čierny Balog, tiež podnikateľské subjekty. Pridružení členovia sú obce Osrblie a Bystrá.

      Brezno 21. novembra (TASR)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.