Slovensko Turistika správy Značkované turistické chodníky sú od 1. novembra uzavrete
Značkované turistické chodníky sú od 1. novembra uzavrete PDF Tlačiť E-mail
Sobota, 29 Október 2011 00:00

Značkované turistické chodníky vo vysokohorskom prostredí Tatranského národného parku (TANAP) budú od utorka 1. novembra uzavreté. Informovala o tom mediálna zástupkyňa štátnych lesov TANAPu Lenka Burdová s tým, že vo Vysokých, Západných a Belianskych Tatrách sa týka sezónna uzávera 37 úsekov turistických trás v celkovej dĺžke približne 230 kilometrov.
      "Všetky miesta sezónnych uzáverov turistických chodníkov sú v teréne riadne vyznačené. Sezónna uzávera značkovaných turistických chodníkov platí do 15. júna vrátane," objasnila Burdová.
      Ako dodala, v období od 21. decembra do 15. apríla môžu do vysokohorského prostredia vstupovať jedine organizovaní skialpinisti a horolezci, a to v zmysle ustanovení Návštevného poriadku TANAPu. Zároveň uviedla, že osem bezbariérových chodníkov počas zimnej sezóny uzatvorených nebude.
      "Turistom so zníženou schopnosťou pohybu budú však prístupné iba dovtedy, kým nenapadne sneh. Celková dĺžka bezbariérových chodníkov na území TANAPu a Pieninského národného parku (PIENAP) presahuje 31 kilometrov a bližšie informácie o nich poskytuje informačná brožúra Tatry bez bariér dostupná v infocentrách Štátnych lesov TANAPu a mesta Vysoké Tatry," priblížila Burdová. Potrebné údaje si nájdu záujemcovia aj na internetovej stránke www.lesytanap.sk.
      Údržbu a preznačovanie turistických chodníkov zabezpečujú pracovníci štátnych lesov na území TANAPu a PIENAPu v celkovej dĺžke takmer 800 kilometrov. Počas celého roka sa podieľajú aj na údržbe premostení ponad menšie vodné toky, údržbe a oprave zábradlí okolo turistických chodníkov, ich prerezávaniu v pásme kosodreviny a zimnému značeniu tyčami.

 

Tatranská Lomnica 29. októbra (TASR)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.