Slovensko rôzne správy V Bratislave otvorili päťhviezdičkový hotel Sheraton
V Bratislave otvorili päťhviezdičkový hotel Sheraton PDF Tlačiť E-mail
Nedeľa, 28 Február 2010 16:02
Na ľavom brehu dunajského nábrežia v susedstve Slovenského národného divadla otvorili dnes v Bratislave päťhviezdičkový hotel Sheraton.
Na Slovensku sa tak celkový počet hotelových zariadení v tejto kategórii blíži k 10. Otvorením tohto hotelového zariadenia vstúpila značka Sheraton na tuzemský trh s cieľom zvýšiť turistickú atraktívnosť mesta a byť najväčším centrom kultúry, zábavy a oddychu na Slovensku.

Hotel Sheraton je kľúčovým objektom nového centra nákupov, práce, bývania a športovania - Eurovea, ktorý otvoria v apríli tohto roka. Podľa projektu Sheraton ponúka 209 izieb, kongresové priestory s plochou viac ako 700 štvorcových metrov (m2), reštauráciu, bar, cukráreň, kúpele s plaveckým bazénom a fitnes. Sheraton sa má stať miestom pre prácu, spoločenské stretnutia, prežívanie voľného času a relax.

Sieť hotelov Sheraton zastrešuje nadnárodná spoločnosť Starwood Hotels & Resorts Worldwide. V súčasnosti spoločnosť disponuje stovkami nehnuteľností v 100 krajinách sveta a zamestnáva vyše 145.000 ľudí. Starwood Hotels vo svete vlastní, prevádzkuje a franšízuje hotely a rezorty deviatich značiek vrátane Sheratona.

Developérom projektu Eurovea vrátane hotela Sheraton je medzinárodná firma Ballymore Group. Jej výkonný riaditeľ David Brophy na tlačovej konferencii vyzdvihol pri projekte Eurovea prvé partnerstvo medzi Starwood Hotels & Resorts Worldwide a Ballymore. "Veríme, že Sheraton pritiahne väčší počet turistov a biznis návštevníkov do Bratislavy, pretože vieme, že vyše 50 % hostí tohto mesta pochádza zo susedných krajín." V hoteli je zamestnaných 150 ľudí a "sme presvedčení, že vďaka kvalite, znalostiam a globálnej prítomnosti značky Sheraton sa nám podarí zvýšiť počet návštevníkov v Bratislave," dodal Brophy.

Bratislava 24. februára (TASR)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.