Slovensko rôzne správy Tancujúce plte otvoria sezónu na Hrone
Tancujúce plte otvoria sezónu na Hrone PDF Tlačiť E-mail
Streda, 27 Máj 2009 00:00
Novú sezónu Tancujúcich pltí na Hrone odomknú symbolickým kľúčom v sobotu 30. mája vo Zvolene. Prvé pltnícke združenie, ktoré túto turistickú atrakciu prevádzkuje na strednom toku Hrona od roku 2005 chce na požiadanie prevážať tamojších obyvateľov i návštevníkov mesta až do konca augusta.
"Našou snahou je ponúknuť zaujímavú turistickú atrakciu pre domácich záujemcov o netradičný splav, ako aj pre návštevníkov nášho regiónu," povedal TASR zástupca združenia Vladimír Ivanko. "Cesta navyše vedie historickým územím s mnohými prírodnými zaujímavosťami," dodal. Po odomknutí Hrona sa v sobotu účastníci splavia na pltiach po Hrone do vodáckeho tábora v Budči, kde bude posedenie a prehliadka rozostavaného areálu vodáckeho tábora.
Tancujúce plte na Hrone sú rekreačno-poznávacou atrakciou s nádychom dobrodružstva a návratu ku koreňom predkov. O bezpečnosť cestujúcich sa starajú skúsení pltníci s odbornými skúškami, medzi ktorými je aj jedna žena. Prevádzkovateľ má v tejto sezóne k dispozícii štyri plte s celkovou kapacitou takmer 50 miest.
Hlavná plavebná trasa bude tento rok vychádzať zo Zvolena do prístavu pltí v Budči a končiť bude v Hronskej Dúbrave. Prevádzkovatelia však ponúkajú turistom aj dlhšie trate a to od prístaviska Majer pri Banskej Bystrici až po Revištské Podzámčie v okrese Žarnovica. Táto trasa má približne 60 kilometrov a s programom sa dá absolvovať za dva dni.

Zvolen 27. mája (TASR)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.