Slovensko Turistika správy Demänovká a Harmanecká jaskyňa sú otvorené od 15 mája
Demänovká a Harmanecká jaskyňa sú otvorené od 15 mája PDF Tlačiť E-mail
Sobota, 16 Máj 2009 08:17
Po viac ako pol roku otvoria v piatok 15. mája pre verejnosť dve slovenské jaskyne, Demänovskú ľadovú jaskyňu a Harmaneckú jaskyňu. Pre agentúru SITA to potvrdila vedúca odboru prevádzky Slovenskej správy jaskýň v Liptovskom Mikuláši Ľubica Nudzíková.

„V máji sú vstupy pre verejnosť do Demänovskej jaskyne od 9:30 do 14:00 za 7 €, do Harmaneckej jaskyne ľudia zaplatia 6 € a vstupy sú od 10:00 do 14:30. Vstupné do jaskýň sa zvýšilo o približne 5%, deti majú 50% zľavu na vstupnom,“ uviedla.

V Demänovskej ľadovej jaskyni sa okrem bežnej prípravy na sezónu vykonali rozsiahlejšie opravy sociálnych zariadení. „Pre obe jaskyne sú pripravené projekty na rekonštrukciu prehliadkových chodníkov a plánujeme ich realizovať v tomto roku po hlavnej turistickej sezóne." Demänovská ľadová jaskyňa v Nízkych Tatrách je pozoruhodná výskytom trvalej ľadovej výplne, bizarnými a mohutnými tvarmi podzemných priestorov, ale aj vzácnou faunou. V Harmaneckej jaskyni vo Veľkej Fatre najviac zaujmú rozsiahle dómy s výskytom mäkkého sintra, ale aj množstvo zimujúcich netopierov. V minulom roku si Demänovskú ľadovú jaskyňu prezrelo 103 tisíc a Harmaneckú jaskyňu viac ako 18 tisíc návštevníkov.

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 14. mája (WEBNOVINY)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.