Slovensko Lyžovanie správy Lyžiarske podmienky v Trenčianskom kraji
Lyžiarske podmienky v Trenčianskom kraji PDF Tlačiť E-mail
Lyžiarske strediská v Trenčianskom kraji majú vhodné podmienky na lyžovanie. Ako informoval dnes TASR Rastislav Martančík zo spoločnosti Ski Bezovec, podmienky na lyžovanie sú veľmi dobré. Na Bezovci máme 45 - 50 cm snehu, na detskom o trochu menej," povedal Martančík.

Ski centrum Kálnica
dnes o 08.00 h otvorilo lyžiarsku sezónu. Momentálne je pre lyžiarov k dispozícii jeden vlek umelo zasnežený s veľmi dobrými podmienkami na lyžovanie. Ski centrum Kálnica ponúka i možnosť večerného lyžovania od 17. do 21. hodiny. "Špeciálnou akciou je hodinové lyžovanie zdarma ráno medzi 8. a 9. hodinou a večer od 21. do 22. hodiny," uviedol majiteľ strediska Michal Feník. Pre všetkých dôchodcov a držiteľov preukazu ZŤP poskytujeme lyžovania zdarma, pokračoval Feník.
V lyžiarskom stredisku Ski Land Stará Myjava sa môže lyžovať od 1. januára, lyžiarom sú k dispozícii tri vleky a dve zjazdovky umelo zasnežované 60 cm snehu. Lyžuje sa do 16. hodiny, potom sa upravuje svah na večerné lyžovanie, ktoré je od 17. do 20. hodiny, vysvetlil spolumajiteľ strediska Ľubomír Srnka. Dodal, že po sviatkoch sa chystajú na zníženie cien asi o 30 percent.
Lyžiarske stredisko Ski Čertov Javorníky má tiež veľmi dobré podmienky na lyžovanie, lyžiarska sezóna sa začala 30. decembra. V prevádzke sú dva vleky, ktoré sú umelo zasnežované. "Počasie je výborné, mrzne, nasnežilo nám 8 cm snehu," povedala majiteľka strediska Soňa Muráriková. Možnosť večerného lyžovania bude už od nedele, doteraz sme ešte pripravovali zjazdovku, dodala. Priaznivci klasického lyžovania môžu využiť dve bežecké trate.

Bezovec 3. januára (TASR)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.
Posledná úprava Nedeľa, 18 Január 2009 17:22