Aquaparky

Slovenske aquaparkyAquaparky na Slovensku sú napájané termálnou vodou, čo im umožňuje celoročnú prevádzku, sú moderne vybavené a nájdete tu množstvo atrakcií od tobogánov, šmykľaviek, cez vírivky až po perfektne vybavené vodné vitálne či wellness svety. Viac info...

Jazerá a priehrady

priehrady a jazera slovenskaSlovenské jazerá a priehrady ponúkajú oddych najmä v horúcich letných mesiacoch. Populárne sú jazerá v okolí Bratislavy a na juhu Slovenska, ktoré vďaka štrkovému podložiu majú krásnu číru vodu. Priehrady na  slovenských riekach poskytujú dobré rekreačné zázemie a veľa možnosti na kúpanie a vodné športy. Viac info...

Termálne kúpaliská

slovenske termalne kupaliskaSlovenské Termálne kúpaliská sú napichnuté na termálne pramene, ktorých má Slovensko požehnane. Termálne kúpaliska na Slovensku sa na rozdiel od aquaparkov využívajú najmä v lete. Ich voda je ochladzovaná, tak aby v tomto ročnom období bola vhodná na kúpanie. Okrem obyčajného kúpania má voda v termálnych kúpaliskách aj všakovaké liečivé účinky. Viac info...
Reklamný prúžok
Bojnice | kúpele PDF Tlačiť E-mail
Image
Kúpele Bojnice sa nachádzajú v obľúbenom výletnom mestečku Bojnice na úpätí lesnatých Strážovských vrchov. Liečivé účinky miestnej minerálnej vody sú známe už niekoľko storočí. Prvé kúpeľné objekty sa začali budovať už v 16. storočí, odkedy sa datuje aj vznik najstaršieho kúpeľného parku na Slovensku.
Hydrouhličitanové, vápenato-horečnaté vody s teplotou 30-48°C sa využívajú na liečbu ochorení pohybového aparátu, reumatické choroby, stavy po úrazoch a ortopedických operáciách, ale aj po cievnych mozgových príhodách a tiež degeneratívne choroby chrbtice a kĺbov.

Vysoký štandard ubytovacích i ostatných služieb poskytujú liečebné domy Baník, Mier a Gabriela, hotel Régia a viaceré penzióny. V Bojnickom rehabilitačnom ústave majú pacienti s ochoreniami pohybového ústrojenstva reumatického pôvodu kompletnú opateru a terapeutickú liečbu, zahrňujúcu kúpele a bahenné zábaly, rehabilitáciu, fyzikálnu doplnkovú terapiu i liečbu medikamentmi. Kúpele v Bojniciach sú častým cieľom pobytov špičkových športovcov i kolektívov, ktorí tu nájdu vynikajúce podmienky na regeneráciu fyzických i duševných síl.
V letnom období je veľmi obľúbené termálne kúpalisko Čajka, k dispozícii sú tenisové kurty, športové areály i cykloturistické trasy.

liečba: choroby pohybového aparátu, reumatické choroby, stavy po úrazoch a ortopedických operáciách, ale aj po cievnych mozgových príhodách a tiež degeneratívne choroby chrbtice a kĺbov.

Viac info: www.kupele-bojnice.sk

Mapa

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.
Posledná úprava Piatok, 02 November 2012 14:21