Horná Nitra | cyklotrasy PDF Tlačiť E-mail

Cyklotrasy v regióne Horná Nitra, v okolí miest Prievidza a Handlová.

Trasa č.1 : Prievidza - Brezany (dĺžka 5,4 km)
Spája Prievidzu s obcou Brezany. Začiatok je vo vstupnej bráne Lesoparku na sídlisku Kopanice, vedie lesom po tvrdej odvoznenej ceste, z ktorej odbočuje na lesnú cestu až k horárni "Klčovňa", kde je odpočinkové miesto. Odtiaľ pokračuje po križovatku s tvrdou cestou, vedúcou do obce Brezany. Opačným smerom od obce Brezany je odbočka po 1 km. Celková dĺžka značenej trasy je 5,4 km.

Trasa č. 2 : Brezany - Malá Čausa - Chrenovec - Jalovec - Ráztočno - Remata (dĺžka 13,6 km)
Začína 1 km za obcou Brezany smerom do doliny "Ostrá". Vedie lesom po tvrdej ceste, po 3,4 km je odbočka do Malej Čause, po 2,8 km do Jalovca, po 2,2 km do Ráztočna a po 2,4 km sa končí pri kameňolome v Remate, kde sa možno napojiť na štátnu cestu Prievidza - Handlová.

Trasa č. 3 : Remata - Sklené (dĺžka 4,0 km)
Začína sa podjazdom smerom na Rematu, pokračuje po tvrdej odvoznenej ceste k rekreačnému stredisku "Baník" - Remata, ďalej po lesnej ceste na okraj lesa a cez pasienky na hrebeni do obce Sklené.

Trasa č. 4 : Handlová - Veľká Lehôtka (dĺžka 7,8 km)
Začína na okraji lesa pod Pfaftenbergom, pokračuje po tvrdej lesnej ceste smerom k rekreačnému stredisku "Tri studničky", ku ktorému je po 2,4 km odbočka pod Malým Gričom. Ďalej pokračuje po lesnej ceste v dĺžke 1,8 km ku križovatke s trasou č. 5 - miestny názov "Strieborná jedľa" do obce Veľká Lehôtka v dĺžke 3,6 km po okraj obce.

Trasa č. 5 : Handlová - Stanište (dĺžka 6,7 km)
Nadväzuje na trasu č. 4 na križovatke s miestnym názvom "Strieborná jedľa", z ktorej vedie po tvrdej lesnej ceste do obce Hradec. Popri ceste na okraji lesa je rekreačné zariadenie štátnych lesov "Stanište". Celková dĺžka trasy je 2,5 km.

Trasa č. 6 : Tužina - Gápeľ (dĺžka 10 km)
Spája tieto dve obce po odvoznej ceste v krásnom lesnom prostredí. Trasy č. 2, 3, 4, 5, 6 slúžia počas pracovných dní na odvoz dreva, v tomto čase je preto potrebná zvýšená opatrnosť pri stretnutí s nákladným autom. Trasy sú značené cez les na križovatkách ciest bielym štvorcom so zeleným číslom, ktoré je zhodné s popisom trasy a značením na mape

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.
Posledná úprava Nedeľa, 19 Apríl 2009 09:00