Aquaparky

Slovenske aquaparkyAquaparky na Slovensku sú napájané termálnou vodou, čo im umožňuje celoročnú prevádzku, sú moderne vybavené a nájdete tu množstvo atrakcií od tobogánov, šmykľaviek, cez vírivky až po perfektne vybavené vodné vitálne či wellness svety. Viac info...

Jazerá a priehrady

priehrady a jazera slovenskaSlovenské jazerá a priehrady ponúkajú oddych najmä v horúcich letných mesiacoch. Populárne sú jazerá v okolí Bratislavy a na juhu Slovenska, ktoré vďaka štrkovému podložiu majú krásnu číru vodu. Priehrady na  slovenských riekach poskytujú dobré rekreačné zázemie a veľa možnosti na kúpanie a vodné športy. Viac info...

Termálne kúpaliská

slovenske termalne kupaliskaSlovenské Termálne kúpaliská sú napichnuté na termálne pramene, ktorých má Slovensko požehnane. Termálne kúpaliska na Slovensku sa na rozdiel od aquaparkov využívajú najmä v lete. Ich voda je ochladzovaná, tak aby v tomto ročnom období bola vhodná na kúpanie. Okrem obyčajného kúpania má voda v termálnych kúpaliskách aj všakovaké liečivé účinky. Viac info...

Kúpele

Slovenske mineralne kupeleKúpele na Slovensku sú zamerané sú hlavne na choroby pohybového a obehového ústrojenstva, látkovej výmeny, dýchacích ciest, nervových a ďalších ochorení. Veľmi dobré výsledky dosahujú Slovenské kúpele v liečbe poúrazových stavov, najmä v dôsledku autohavárií. Kúpele okrem liečby chorôb a poúrazových stavov ponúkajú aj regeneračné a wellness pobyty pre širokú verejnosť. Viac info...
Reklamný prúžok
Slovensko kúpanie recenzie Mestská plaváreň a sauna Trenčín - dobrá voľba.
Mestská plaváreň a sauna Trenčín - dobrá voľba. PDF Tlačiť E-mail
pošli na vybrali.sme.sk
RECENZIA: Dnes, tak ako po stý krát som opäť navštívil Mestskú krytú plaváreň v Trenčíne.  A nezabudol som na návštevu sauny. Skrátka, plaváreň so saunou v Trenčíne sú dobrá voľba.

Poloha

Na mestskú plaváreň v Trenčíne sa dostanete tak, že pri hoteli Tatra v smere na Žilinu odbočíte doľava, podídete železnicu, opäť doľava a ešte raz doľava. Prejdete ešte asi 300 metrov a nájdete ju presne oproti futbalovému štadiónu. Je súčasťou letného kúpaliska (o ňom inokedy) a tvoria jeden spoločný areál. Zaparkovať sa dá elegantne na dvoch parkoviskách, z oboch strán areálu.

Vstupné, ktoré poteší

Pri mojej návšteve som skombinoval plávanie so saunovaním. Veľmi potešujúci fakt na úvod je vstupné do plavárne a (bez časového limitu) a sauny. Sympatických 5,32 eura, čo inde nemusí stačiť ani na saunu. Je to zrejme dané tým, že plaváreň patrí mestu a to drží cenotvorbu nájomníka na uzde.

Bazény

Kryta plavaren v Trencine

Šatne sú veľké a oddelené. Z mínus prvého poschodia treba vybehnúť po pár schodoch priamo k bazénu. Bazén je klasická krátka dvadsaťpäťka s ôsmimi dráhami. Prekvapia a potešia veľkoryso riešené priestory s dostatkom lavičiek po oboch stranách, umocnené dvomi bočnými stenami, ktoré sú kompletne presklenné. Architekt využil dominantu Trenčína, jeho hrad, a tak pri plávaní pozeráte na tento bývalý matúšo-čákovský majetok. Príjemné rozptýlenie. K tomu vám hra rádio, čo je tiež drobnosť, ktorá poteší, ak súhlasite so mnou, že plávanie je stereotypná aktivita.

Na mestskej plavárni v Trenčíne som nebol prvýkrát, napriek tomu sa mi ešte nestalo, že by som sa s niekým križoval, alebo by mi niekto skočil na hlavu. Jediným drobným nedostatkom je absencia vyznačenia dráh, čo by ešte prispelo k lepšej organizovanosti. Skrátka neobídu ani rodičia so svojimi malými ratolesťami.

Majú k dispozícii bazén dostatočných rozmerov, s hĺbkou okolo pol metra, kde si aj tí najmenší prídu na svoje. Nad týmto všetkým dohliadajú vždy minimálne dvaja plavčíci. Ak máte svoje odplávané, treba určite využiť saunu.

Sauna

O tejto fínskej saune si dovolím povedať, že je jedna z najlepších, v ktorých som mohol nechať trochu potu. Ženská a mužská sauna sú dva samostatné priestory, človek teda nemusí myslieť na to, či niekoho nepohorší a venovať sa môže naozaj len a len saunovaniu. Saunová časť začína veľkorysými priestormi na odpočívanie, nasledujú rovnako dobre riešené sprchy. Samotná sauna je veľká približne 6 x 3 metre a približne polovicu z nej má aj ochladzovací bazén. Opäť priestory, ktoré nepôsobia skľučujúco, ale plnia účel relaxačný a oddychový. K tomu všetkému tu nenájdete polyamydových pa-saunovačov ako pri návšteve sauny Hotela NIVY či vo Vodnom Raji Vyhne, ale pravých vyznávačov sauny. Priestory nie sú najnovšie, ale pozitíva, ktoré som spomenul, určite prevyšujú.

Kombinácia príjemnej ceny, veľkorysých priestorov a mála ľudí vytvára mix, ktorý môžem len odporučiť.

© tojeslovensko.sk (duro) - všakovaké práva vyhradené!

Vaše hodnotenia

avatar dominika
+1
 
 
neviem preco jku zatvorili
Prihláste sa pre pridanie názoru.
Posledná úprava Utorok, 28 Apríl 2009 16:52