Slovensko rôzne správy Dedinou roka je Oravská Lesná
Dedinou roka je Oravská Lesná PDF Tlačiť E-mail
Utorok, 18 Október 2011 00:00
Výsledky súťaže Dedina roka sú už známe, víťazom je Oravská Lesná. V budúcom roku bude reprezentovať Slovenskú republiku v európskej súťaži o Európsku cenu obnovy dediny.

Druhé miesto obsadila obec Pruské (okres Ilava) a tretie miesto obec Hervartov v okrese Bardejov.

Komisia hodnotila 21 prihlásených obcí. Zložená bola zo zástupcov vyhlasovateľov súťaže, generálneho partnera a partnerských organizácií.

Hodnotiaca komisia skonštatovala mimoriadne vysokú a vyrovnanú úroveň súťažiacich obcí a odporúčala, aby obce venovali väčšiu pozornosť svojej vizuálnej stránke, lebo túto najviac hodnotia prichádzajúci návštevníci.

Ceny obciam odovzdajú vo víťaznej obci Oravská Lesná koncom novembra alebo začiatkom decembra. Ocenené obce získajú okrem vecných cien od vyhlasovateľov a partnerov súťaže finančné prostriedky od generálneho partnera na realizáciu vybraných projektov obnovy dediny alebo obohatenia života na dedine a získavajú nárok na dotáciu v nasledujúcom roku pri podaní úspešného projektu do Programu obnovy dediny.

Víťaz okrem toho získava od generálneho partnera finančný príspevok na organizačné zabezpečenie vyhlásenia výsledkov súťaže a finančný príspevok na reprezentáciu v európskej súťaži.

Vyhlasovateľmi súťaže sú Ministerstvo životného prostredia SR, Slovenská agentúra životného prostredia, Spolok pre obnovu dediny a Združenie miest a obcí Slovenska. Generálnym partnerom a spoluorganizátorom súťaže bola COOP Jednota Slovensko. Agentúru SITA informovala hovorkyňa envirorezortu Beatrice Hudáková.

BRATISLAVA 18. októbra (WEBNOVINY)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.