Slovensko Lyžovanie správy Nová šesťsedačka na Martinských holiach
Nová šesťsedačka na Martinských holiach PDF Tlačiť E-mail
V lyžiarskom stredisku na Martinských holiach, v pohorí Malej Fatry dnes začalo lyžiarom slúžiť nové, dlho očakávané dopravné zariadenie, šesťsedačková lanovka. Ide o zariadenie, ktoré z administratívnych dôvodov nemohli spustiť do prevádzky počas otvorenia sezóny na Vianoce 26. decembra.
Novú sedačkovú lanovku v utorok podvečer slávnostne spustili do prevádzky predseda Žilinského samosprávneho kraja Juraj Blanár, primátor mesta Martin Andrej Hrnčiar a predsedkyňa predstavenstva investorskej spoločnosti Pro Ski, a. s., Gabriela Hrbáňová. Lanovka má dĺžku približne 1100 metrov a je v súlade s najvyššími bezpečnostnými štandardmi Európskej únie. Nahradí morálne zastaranú lanovku, ktorá prestala slúžiť v minulom roku.

Po 12 rokoch je to prvá investícia do tohto lyžiarskeho strediska. Jeho rozvoju bránili rôzne spory medzi prevádzkovateľmi a mestom, ktoré v posledných dvoch rokoch novozvolený primátor rázne vyriešil. "Som veľmi rád, že tento skanzen končí a aj vďaka konštruktívnemu prístupu mesta tu investor konečne začína budovať jedno z najmodernejších stredísk na Slovensku," povedal pri tejto príležitosti primátor Hrnčiar.

 Vybudovanie moderného lyžiarskeho strediska si vyžiada investície približne 900 miliónov Sk (29.874.526,99 eura). Sedačková lanová dráha a takisto plne automatický zasnežovací systém sú súčasťou prvej etapy výstavby. Náklady predstavovali 180 miliónov Sk (5.974.905,40 eura). Cieľom je vybudovať z Martinských holí, kde sú ideálne podmienky na lyžovanie, lyžiarske stredisko najvyššej kvality a sprístupniť ho turistom a rekreantom počas celého roka.

Neodmysliteľnou súčasťou nového strediska bude aj poskytovanie špičkových služieb, konštatovala Hrbáňová. Druhá etapa výstavby začne na jar budúceho roka a skončí sa v zime 2010. Posledná etapa je načasovaná na obdobie rokov 2014 až 2018.

Martinské hole 31. decembra (TASR)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.
Posledná úprava Streda, 04 Február 2009 19:45