Slovensko Lyžovanie správy Stredisko Danová pri Medzilaborciach bude opäť v prevádzke
Stredisko Danová pri Medzilaborciach bude opäť v prevádzke PDF Tlačiť E-mail

Na príchod lyžiarskej sezóny sa v týchto dňoch pripravuje aj stredisko Danová, ktoré je situované za mestom Medzilaborce na poľsko-slovenskom pohraničí. Zjazdové trate tu budú sprístupnené lyžiarom pravdepodobne medzi Vianocami a Novým rokom.
      Danová je aj napriek tomu, že ide o menšie stredisko, obľúbenou lokalitou nielen pre Medzilaborčanov, ale aj ľudí z okresov Humenné, Stropkov či Svidník. Ako jedno z mála miest na Hornom Zemplíne ponúka podmienky pre zjazdové, ako aj bežecké lyžovanie. Príchod tohtoročnej sezóny sa tu očakáva o to viac, že stredisko bude sprístupnené pre lyžiarov po dvoch rokoch.
      "Danová bola mimo prevádzky jednu sezónu z dôvodu potrebnej údržby strediska a opravy inžinierskych sietí," informoval TASR zástupca prevádzkovateľov lyžiarskeho areálu Miloš Kohut. Ako dodal, potrebnou úpravou prešli zároveň zjazdové trate a investície pred sezónou smerovali aj do modernizácie techniky.
      Základná stanica strediska sa nachádza v nadmorskej výške 490 metrov a najvyššie položený bod lyžiarskeho areálu dosahuje úroveň 700 metrov nad morom. Vzhľadom na tieto prírodné podmienky je termín začiatku sezóny a jej ďalší priebeh plne závislý od počasia. Prevádzkovateľom strediska by výrazne pomohol prírodný sneh, no na ten sa spoliehať nemôžu. Zjazdovka bude preto vybavená počas zimy piatimi snežnými delami.
      "V tejto sezóne budú v prevádzke tri vleky, ktoré dokážu prepraviť za hodinu 800 lyžiarov. Na parkovisku pri Danovej je k dispozícii 100 parkovacích miest pre motorové vozidlá," vysvetlil Kohut s tým, že návštevníci strediska budú mať v prípade záujmu zabezpečené ubytovanie. Rôzne druhy občerstvenie ponúkne miestny bufet.
      Danová, ktorá sa nachádza iba niekoľko kilometrov od slovensko-poľskej hranice, bude opätovne prístupná aj našim severným susedom. "Kombinácia obtiažnosti terénov umožňuje využitie strediska začínajúcimi, ako aj skúsenými lyžiarmi. Priaznivci bežeckého lyžovania tu nájdu 2 kilometre udržiavaných tratí," doplnil Kohut. Pre ceny lístkov budú platiť podľa jeho slov podobne ako aj v iných areáloch zimných športov klientske zľavy, ktoré sa budú vzťahovať na deti a skupiny lyžiarov.  

      Medzilaborce 4. decembra (TASR)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.
 

TURISTIKA | okolie

PAMIATKY | okolie

KÚPANIE A KÚPELE | okolie

LYŽOVANIE | okolie