Hrady a zámky

Slovenske hrady a zamkySlovenské hrady a zámky sú svedkom bohatej slovenskej histórie. Na Slovensku nájdete množstvo hradov, zámkov a kaštieľov, ktoré v sebe skrývajú vzácne muzeálne expozície a v letných mesiacoch ponúkajú množstvo zábavných a kultúrnych podujatí. Z množstva hradov a zámkov ktoré sa nachádzajú na Slovensku je jedinečný majestátny Spišský hrad, ktorý je zaradený v zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Viac info...

Mestá

Pamiatky v slovenskych mestachSlovenské mestá a ich historické centrá v sebe skrývajú množstvo kultúrnych pamiatok. Hrady, zámky, kostoly, meštiacke domy a paláce či iné pamiatky sú súčasťou zachovalých mestských pamiatkových rezervácií. Najvýznamnejšie historické pamiatky sú zaradené v zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. V zozname UNESCO sú zapísané historické centrá miest Banská Štiavnica a Bardejov. Viac info... 

Obce

Na Slovensku sa zachovali malebné rázovité obce s jedinečnou architektúrou. Patria medzi významné pamiatky Slovenska, práve vďaka svojej nezameniteľnej architektúre. Za návštevu stojí niekoľko obcí, v ktorých môžete spoznávať život na slovenskom vidieku nezmenený vplyvom modernej doby. Svetovým unikátom je romantická obec Vlkolínec, ktorá je zaradená v zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Viac info...
Reklamný prúžok
Slovensko pamiatky správy Turistov v Bojniciach lákajú aj kúpele a Múzeum praveku
Turistov v Bojniciach lákajú aj kúpele a Múzeum praveku PDF Tlačiť E-mail
Sobota, 14 Január 2012 21:51

Múzeum praveku Slovenska, bojnické kúpele, kúpalisko Čajka či muzeálna expozícia Karola Antona Medveckého, aj to sú atrakcie, ktoré každoročne prilákajú do Bojníc množstvo turistov nielen zo Slovenska, ale aj okolitých krajín.
      Podľa Lucie Divékyovej z miestnej turisticko-informačnej kancelárie však top atrakciami stále pre turistov ostávajú najmä národná kultúrna pamiatka Bojnický zámok a miestna zoo.
      Bojnický zámok patrí v súčasnosti k najnavštevovanejším pamiatkam, návštevníkom ponúka pohľad na množstvo umelecko-historických exponátov. V tesnej blízkosti zámku sa im zase naskytá možnosť vidieť z blízka vystúpenia sokoliarov Aquila.
      "V Múzeu praveku, kde je Prepoštská jaskyňa, boli objavené pozostatky z praveku," podotkla Divékyová. Turistov lákajú nielen denné prehliadky bez sprievodcu, ale aj nočné prehliadky s horiacimi fakľami.
      Športovo - oddychové vyžitie ponúkajú aj miestne kúpele, otvorené aj pre verejnosť. Počas leta je obľúbené aj v súčasnosti zrekonštruované kúpalisko Čajka. Mnoho turistov však podľa Divékyovej vyhľadáva atrakcie aj v okolí mesta. Obľúbený je aj Hornonitriansky banský skanzen či Čičmany.
      Okrem domácich turistov sú v Bojniciach zvyknutí aj na turistov z Poľska, Česka, Nemecka, Francúzska, Veľkej Británie či Ameriky. Služby dopĺňa aj miestna turisticko-informačná kancelária, ktorá je otvorená po celý rok.    

      Bojnice 11. januára (TASR)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.