Aquaparky

Slovenske aquaparkyAquaparky na Slovensku sú napájané termálnou vodou, čo im umožňuje celoročnú prevádzku, sú moderne vybavené a nájdete tu množstvo atrakcií od tobogánov, šmykľaviek, cez vírivky až po perfektne vybavené vodné vitálne či wellness svety. Viac info...

Jazerá a priehrady

priehrady a jazera slovenskaSlovenské jazerá a priehrady ponúkajú oddych najmä v horúcich letných mesiacoch. Populárne sú jazerá v okolí Bratislavy a na juhu Slovenska, ktoré vďaka štrkovému podložiu majú krásnu číru vodu. Priehrady na  slovenských riekach poskytujú dobré rekreačné zázemie a veľa možnosti na kúpanie a vodné športy. Viac info...

Termálne kúpaliská

slovenske termalne kupaliskaSlovenské Termálne kúpaliská sú napichnuté na termálne pramene, ktorých má Slovensko požehnane. Termálne kúpaliska na Slovensku sa na rozdiel od aquaparkov využívajú najmä v lete. Ich voda je ochladzovaná, tak aby v tomto ročnom období bola vhodná na kúpanie. Okrem obyčajného kúpania má voda v termálnych kúpaliskách aj všakovaké liečivé účinky. Viac info...

Kúpele

Slovenske mineralne kupeleKúpele na Slovensku sú zamerané sú hlavne na choroby pohybového a obehového ústrojenstva, látkovej výmeny, dýchacích ciest, nervových a ďalších ochorení. Veľmi dobré výsledky dosahujú Slovenské kúpele v liečbe poúrazových stavov, najmä v dôsledku autohavárií. Kúpele okrem liečby chorôb a poúrazových stavov ponúkajú aj regeneračné a wellness pobyty pre širokú verejnosť. Viac info...
Reklamný prúžok
Slovensko kúpanie správy Taký nenší aquapark má vyrásť aj v Prešove
Taký nenší aquapark má vyrásť aj v Prešove PDF Tlačiť E-mail
Utorok, 27 Október 2009 20:28
Výstavbu Kúpeľného domu, ktorý má byť súčasťou rekreačno-športového areálu Aquapark Delňa v Prešove, plánujú ukončiť do 30. novembra 2011. Uviedol to dnes pred slávnostným poklepaním základného kameňa stavby konateľ investorskej spoločnosti ŠOVAR, s.r.o., Prešov Miloslav Chmeliar.

"Mal by vyrásť Kúpeľný dom, taký menší akvapark. Vo finančnom vyjadrení by to malo stáť 8,5 milióna eur (256,07 milióna Sk) plus DPH, 50 % je financovaných z európskych fondov, 50 % zo súkromných zdrojov," povedal Chmeliar. Dodal, že práce sa rozbehli začiatkom tohto leta, pokračujú podľa schváleného harmonogramu a termín ich ukončenia by mal byť dodržaný.

Stavba sa však podľa neho predraží, nakoľko bolo potrebné zrealizovať práce nad rámec pôvodného projektu. V súčasnosti navýšenie predstavuje asi 500.000 eur (15,06 milióna Sk), ktoré uhradí investor zo svojich zdrojov. Na slávnostnom akte sa dnes okrem zástupcov investora a dodávateľov stavebných prác, zúčastnili aj podpredseda Národnej rady SR Tibor Cabaj, predseda Prešovského samosprávneho kraja Peter Chudík a poslanci prešovského mestského zastupiteľstva.

 "Verím, že napriek problémom s hospodárskou krízou, ktorá nás momentálne postihuje, bude tento zámer úspešný a občania mesta budú mať možnosť tento rekreačný priestor využívať k svojej spokojnosti," povedal Cabaj. Moderný športovo-rekreačný areál by mal slúžiť predovšetkým obyvateľom metropoly Šariša, ale i návštevníkom zo širšieho regiónu. Novostavba bola navrhnutá pre celoročné využitie a okrem úžitkového 50-metrového bazéna tu vybudujú bazén pre deti, tobogan, 25-metrový plavecký bazén a reštaurácie.

V ďalšej etape plánujú dobudovať aj hotelovú časť s približne 50 lôžkami. Chmeliar predpokladá, že do roku 2015 by tu malo vzniknúť okolo 60 nových pracovných miest. Pôjde o objekt s tromi nadzemnými a jedným podzemným podlažím. Celková zastavaná plocha hlavného kúpaliskového objektu a reštaurácie predstavuje viac ako 4700 m2.

Podľa projektovej dokumentácie bude jeho kapacita približne 850 návštevníkov denne. Stavba vyrastie na pozemkoch, ktoré si spoločnosť ŠOVAR prenajala od mesta na obdobie 49 rokov. Ako dnes povedal pre TASR hlavný architekt mesta Prešov Vladimír Ligus, v prípade, že sa mestu podarí získať nenávratné finančné prostriedky z regionálneho operačného programu, plánujú v súvislosti s akvaparkom dobudovať infraštruktúru, opraviť komunikácie a vytvoriť parkovacie miesta.

Prešov 26. októbra (TASR)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.