Slovensko rôzne správy Prešov spustí Neptúnovú fontánu
Prešov spustí Neptúnovú fontánu PDF Tlačiť E-mail
Sobota, 20 Marec 2010 11:01
Pred Veľkou nocou mesto Prešov spustí v centrálnom parku Neptúnovu fontánu. Rovnako ako vlani v nej budú plávať rybičky. V meste je deväť striekacích a tri fontány na pitie, ich prevádzka ročne stojí 56 tis. €.
Prvú fontánu po zime sfunkčnia v centre Prešova od 1. apríla. Bude to najstaršia Neptúnova fontána v mestskom parku na Hlavnej ulici, ktorú v týchto dňoch vyčistili a pripravili na novú sezónu. Súsošie fontány má vyše 200 rokov a je obľúbeným miestom, kde sa nechávajú fotografovať Prešovčania aj turisti. Vo fontáne budú po vlaňajšej premiére opäť plávať farebné rybičky. Ako informovala hovorkyňa radnice Iveta Adamová, mesto má deväť funkčných striekacích fontán a tri ďalšie fontánky s pitnou vodou.

Mestskú kasu ich vlaňajšia prevádzka stála takmer 56 tis. €. Do nákladov ide okrem údržby chodu fontán aj pravidelné odstraňovanie cudzích predmetov z nádrží, výmena vody, chemické čistenie proti riasam a zakaleniu, filtrácia a potrebné opravy pri poškodení kadí. Adamová uviedla, že ryby vo fontáne sú sponzorským darom od spoločnosti Sadex, ktorá je dodávateľskou spoločnosťou pre zabezpečenie údržby verejnej zelene v Prešove. V ktorých fontánach sa rybky ešte objavia, zatiaľ nie je rozhodnuté. Po Neptúnovej fontáne mesto postupne sfunkční aj ostatné fontány vrátane pitných fontánok.

PREŠOV 12. marca (WEBNOVINY) – SITA

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.