Slovensko Turistika správy Sninské rybníky sprístupnili verejnosti
Sninské rybníky sprístupnili verejnosti PDF Tlačiť E-mail
Nedeľa, 14 November 2010 21:16
Rozsiahla rekonštrukcia bazénov v rekreačnej oblasti Sninské rybníky je dokončená, areál sprístupnili verejnosti. Prestavba bazénov na prírodný biotop v areáli rekreačného strediska Sninské rybníky je hotová, ostáva ukončiť terénne úpravy.
Návštevníci sa tu môžu poprechádzať počas víkendov každú sobotu a nedeľu od 10:00 do 16:00. Mesto Snina preinvestovalo vyše 700-tisíc eur z vlastných zdrojov. Dodávateľom stavebných prác bola spoločnosť Stavomont SP Snina. Radnica očakáva, že sa jej vynaložené náklady vrátia. Spoločne s poľským partnerom z Krakova podali projekt v rámci operačného programu prihraničnej spolupráce Poľsko - Slovenská republika nazvaný Plávanie cez Karpaty. Mesto si tak chce náklady, ktoré sa považujú za oprávnené výdavky, kompenzovať zo zdrojov EÚ. Sninské rybníky sa rozprestierajú na ploche približne štyritisíc metrov štvorcových. Najväčšími zmenami prešiel bazén Dana. Po rekonštrukcii má tri hĺbkové pásma predelené mólami. Najnižšia hladina je v časti pre deti, kde hĺbka vody nebude väčšia ako 40 centimetrov, v druhej časti pre neplavcov je voda hlboká do 1,5 metra, ďalším mólom bude predelená časť pre plavcov s hĺbkou vody do 3,5 metra. Do bazénu Eva nasadili okolo 10-tisíc vodných rastlín, ktoré zabezpečia čistenie vody na prírodnom princípe. Bazén Jana ostal sčasti v pôvodnom stave, jeho vyvýšená plocha sa zatrávni a rozšíri priestor na slnenie a oddych. Ako uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa sninskej radnice Anna Brečková, súčasťou rekonštrukcie boli nové prípojky inžinierskych sieti. Úpravami prešli sociálne zariadenia, zvýšil sa aj ich počet, úplne nové sú kabínky na prezliekanie, ktoré zodpovedajú bezbariérovým požiadavkám.

Husto zalesnené okolie bazénov museli trochu preriediť od stromov. Vznikol tak priestor na trávnaté ihrisko a opaľovanie. Pôvodne sa mali rekreanti kúpať v zrekonštruovaných bazénoch už v auguste tohto roku. Práce sa už na začiatku omeškali pre povodne a posunuli sa o šesť týždňov. Prví rekreanti si tu budú môcť zaplávať v lete na budúci rok.

PREŠOV/SNINA 8. novembra (WEBNOVINY)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.