Slovensko Lyžovanie lyžiarske strediská Čičmany | lyžiarske stredisko
Čičmany | lyžiarske stredisko PDF Tlačiť E-mail
Lyžiarske stredisko Čičmany sa nachádza v malebnej dedinke Čičmany, známej vďaka dreveniciam pripomínajúcim perníkové domčeky. V súčasnosti je v lyžiarskom stredisku Čičmany 6 lyžiarskych vlekov typu Tatrapoma s prepravnou kapacitou 3850 osôb za hodinu. Lyžiarom a snowboardistom sú k dispozícii 3 zjazdovky rôzneho stupňa obtiažnosti, od najnáročnejšej jednotky s priemerným sklonom 33°, až po zjazdovku č. 6, vhodnú na učenie lyžovania.
Na svoje si prídu najnáročnejší lyžiari aj úplní začiatočníci. Areál ponúka ideálne podmienky pre rodinnú lyžovačku. Väčšina zjazdoviek je zasnežovaná technickým snehom. Zjazdové a bežecké trate sú pravidelne upravované. Počas sezóny je k dispozícii lyžiarsky servis, požičovňa lyžiarskej výstroje, úschovňa a lyžiarska škola.
Pri dojazde lyžiarskych tratí sú zariadenia rýchleho občerstvenia. Vyznávači bežeckého lyžovania môžu využiť značené a upravované bežecké okruhy. O bezpečnosť lyžiarov sa stará lyžiarska služba. V bezprostrednej blízkosti lyžiarskeho strediska je parkovisko s kapacitou 200 miest.

Kontakt

Lyžiarske stredisko Javorinka
013 17 Čičmany

Vaše hodnotenia

avatar buckova ludmila
0
 
 
Som rodáčka zo Zliechova bývam v Bratislave čičmany poznám velmi dobre akurát ma mrzí, že ako kolvek sa snažiíe vytvoriť fantastické podmienky pre lyžovanie ,tak kompetentný zabudajú na pristupové cesty ,a to hlavne zo smeru od Zliechova,pre lyžiarov z okolia Ilavi.Ak majú ísť cez Bystricu ,radšej idu na čertov.skuste nad tým pouvažovať inak vleky sú fajn.Spozdravom prianim všetkého dobrého celému kolektívu Javorina praje LUDMILA BUčKOVá.
Prihláste sa pre pridanie názoru.