Martinské hole | lyžiarske stredisko PDF Tlačiť E-mail
Image Lyžiarske stredisko Martinské hole je významné lyžiarske stredisko, v pohorí Malá Fatra, v blízkosti mesta Martin, ktoré môžete navštíviť okrem auta aj sedačkovou lanovkou z Podstrání (Martin). K dispozícii je Vám 7 lyžiarskych vlekov, nová 6-sedačková lanovka, 9 lyžiarskych tratí s rôznymi stupňami obtiažnosti, SKI-servis, požičovňu lyží a lyžiarsku škôlku pre malých i veľkých lyžiarov. Milovníkov bežeckého lyžovania potešia bežecké trate v areály strediska, ako aj na hrebeni Martinských Hôl. Na konci zimnej sezóny sa koná rozlúčkový karneval na snehu.
Lyžiarsky areál Martinské Hole je situovaný v Lúčanskej časti Malej Fatry nad mestom Martin a okrem jedinečného výhľadu na Turčiansku kotlinu a okolité horstvá je známe veľmi dobrými snehovými podmienkami počas celej zimnej sezóny a dlhoročnou tradíciou každodenného kvalitného upravovania zjazdových tratí.

Priemerná výška snehovej prikrývky sa blíži k 80 cm čo je dané najmä nadmorskou výškou, ktorá je od 650 m.n.m do 1480 m.n.m.

Prístup do strediska je možný sedačkovou lanovkou z Martina, časť Stráne alebo prístupovou cestou z Martina, časť Kolónia hviezda.

ramik-zakladne info skicentrum:
Základné informácie
Základné informácie
Kategória strediska (* až *****) ***
Nadmorská výška 1150-1456 m n/m
Dĺžka zjazdárskych tratí 12,1 km
Dĺžka umelo zasnežovaných 4,7 km
Dĺžka bežeckých tratí N/A
Informácie o lanovkách
Prepravná kapacita 4620 os/h
Kotvy -
Pomy 6
Sedačkové 1
Kabínkové -
Služby
lyžiarska škola, škola snowboardu, lyžiarska škôlka, skiservis, požičovňa lyžiarskeho výstroja, občerstvenie, horská služba, predajňa lyžiarskej výstroje


Fotky
Kontakty Pro Ski, a.s.
M. R. Štefánika 6
036 01 Martin

tel.: + 421-43-430 60 00
e-mail: Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.
web: www.martinky.com
Poloha

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.
Posledná úprava Pondelok, 16 Marec 2009 18:52