Slovensko rôzne recenzie Penzión Javorina Čičmany – po objednávke príde smrť
Penzión Javorina Čičmany – po objednávke príde smrť PDF Tlačiť E-mail
RECENZIA: V nedeľu ráno počúvame dopravný servis. Okrem merania rýchlosti kdesi na východe, hlásia neprejazdnú cestu medzi Fačkovom a Čičmanmi. Informácia nepodstatná pre 99% obyvateľov Slovenska s výnimkou nás a desiatky lyžiarov smerujúcich do lyžiarskeho strediska Javorinka.

Poloha

Pokiaľ nemáte na aute radlicu, cesta do obce Čičmany vie byť v zime strastiplná. Okrem prejazdu cez Fačkov môžete skúsiť šťastie z opačnej strany, cez obec Zliechov. Miestni však vedia, že vaša šanca na dosiahnutie cieľa sa práve priblížila k nule. Opisujem modelovú situáciu, keď v noci padne 20 čísel snehu a Fero s odhŕňačom sa dal tak dole, že o desiatej sa ešte len otáča na druhý bok, namiesto toho, aby s opicou odhrnul tie dve prístupové cesty.
Neubránim sa myšlienke, že neodhrnutý sneh je dôvodom, prečo v Čičmanoch nestoja paneláky a závod na výrobu káblových zväzkov, ale pôvodné maľované drevenice.


K veci a hlavne k jedlu

Po lyžovačke v Čičmanoch a povinnej obhliadke drevených chalúpok vám určite vyhladne. Dobrý pocit z lyžovania a prechádzky malebnými zákutiami si nechcete skaziť a snažíte sa nájsť niečo dobré pod zub. Na výber máte bufet na svahu, Reštauráciu Kaštieľ alebo Penzión Javorina, ktorý sa na vás usmieva pri hlavnej ceste cez tradičnú zmaľovanú fasádu.

Voľba padá na Penzión Javorina, vchádzame do vnútra a objednávame si:
  • pivo, cmar, čaj a minerálku,
  • 2 x kapustnicu,
  • domácu tlačenku,
  • šúľance s makom,
  • 2x bryndzové halušky,
  • jelení guľáš,
  • a makovú štrúdľu.
Všetko je výborné, len jelení guľáš zľahka vybočuje kvôli tvrdšiemu mäsu. Zaplatíme cca 25 EUR a spokojní odchádzame domov.

Tradičný marketing na tradičnú zabíjačku

Ospravedlňujem sa za prehnanú dramatizáciu nadpisu tejto recenzie. Robím to, keď chcem pritiahnuť pozornosť návštevníkov vybrali.sme.sk, alebo Facebooku. Bez vánku sa však ani lístok nepohne a bez marketingu ani návštevnosť tejto stránky či predaj tradičnej zabíjačky v Penzióne Javorina:


Ubytovanie

Čičmany rozhodne stoja za viac ako jednodňový pobyt. Môžete sa tu ubytovať v niektorej z tradičných dreveníc alebo priamo v Penzióne Javorina. Okrem dobrého jedla Penzión Javorina ponúka ubytovanie v jednoduchých izbách s kúpeľňou a wc. Nechýba vírivka a sauna, ktoré určite oceníte po celodennej lyžovačke alebo túre.

V kocke

Koniec dobrý, všetko dobré.
Fotky

© pre tojeslovensko.sk napísal panjan - všakovaké práva vyhradené!

Podpor túto recenziu na: pošli na vybrali.sme.sk

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.
Posledná úprava Utorok, 23 Marec 2010 20:07