Slovensko rôzne správy Otvorili najmenšiu ZOO na Slovensku v Spišskej Novej Vsi
Otvorili najmenšiu ZOO na Slovensku v Spišskej Novej Vsi PDF Tlačiť E-mail
Sobota, 21 Apríl 2012 00:00

V Spišskej Novej Vsi v piatok otvorili novú sezónu v najmenšej zoologickej záhrade na Slovensku. ZOO pripravila pre návštevníkov pred novou letnou sezónou viacero noviniek. 

"Pribudol nový výbeh pre kengury a voliéra pre krkavce. Na návštevníkov čaká aj niekoľko úplne nových druhov zvierat. Okrem maďarskej ovce rácky hortobágyskej, papagája horského, páva korunkatého čiernokrídleho pribudli v ZOO prírastky kozy kamerunskej, lamy krotkej, kapybary močiarnej a kengury červenokrkej,"informoval zoológ Robert Korkoš.

Pribudne nový pavilón

Najväčšou novinkou tohtoročnej letnej sezóny bude nový pavilón Aquaterra a ZOO shop. V pavilóne si budú môcť návštevníci pozrieť akvarijné a terárijné živočíchy ako agamy, leguány, chameleóna, pavúky, škorpióny, žaby, korytnačky, krokodíly, kosmáče, tamaríny, surikaty či morské a sladkovodné ryby. 

Pavilón Aquaterra bude otvorený celoročne, aj po skončení hlavnej sezóny v zoolgickej záhrade 20. októbra, okrem pondelka od 10:00 do 18:00. 

Vstupné sa nemení

Slávnostné otvorenie je naplánované na 1. mája. V týchto dňoch pracovníci zoologickej záhrady dokončujú interiéry nového pavilónu, kde postupne presťahujú teplomilné živočíchy. 

Vstupné do ZOO v Spišskej Novej Vsi ostáva nezmenené. Dospelí zaplatia za vstup dve eurá, študenti do 25 rokov 1,50 eura a deti do 15 rokov a dôchodcovia jedno euro. Súčasťou vstupného bude aj vstup do pavilónu Aquaterra. 

Samostatná vstupenka do nového pavilónu bude stáť 0,50 eura. V ZOO shope bude široká ponuka rôznych suvenírov a propagačných materiálov. Už druhý rok je súčasťou zoologickej záhrady aj cukráreň s výhľadom na časť ZOO. 

Minuloročná sezóna v ZOO bola úspešná. Zvieratá v zoologickej záhrade v Spišskej Novej Vsi si prišlo vlani pozrieť približne 83 000 návštevníkov, teda až o 10 000 viac ako rok predtým. ZOO v Spišskej Novej Vsi je najmenšou zoologickou záhradou na Slovensku. 

Na ploche osem hektárov môžu návštevníci vidieť okolo 260 jedincov 65-tich druhov zvierat. Zoologická záhrada v Spišskej Novej Vsi vznikla v mestskom parku. Prvýkrát ju pre verejnosť otvorili v máji 1989.

POPRAD 21. apríla (WEBNOVINY)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.
Posledná úprava Streda, 02 Máj 2012 14:43