Slovensko rôzne správy V bojnickej zoo sa narodilo viacero mláďat
V bojnickej zoo sa narodilo viacero mláďat PDF Tlačiť E-mail
Utorok, 24 Júl 2012 00:00

Tento rok je pre ZOO Bojnice výnimočný, o čo sa postarali tri mláďatá pytóna zeleného, dve zebry, surikaty, kozorožce kaukazské, jedno mláďa ťavy dvojhrbej a historické odchovy antilop.  Práve tie patria medzi najzaujímavejšie tohtoročné prírastky v najstaršej zoologickej záhrade na Slovensku. Pre agentúru SITA to uviedol hovorca ministerstva životného prostredia Maroš Stano. 

Začiatkom februára sa v bojnickej zoo narodilo mláďa antilopy - oryxa juhoafrického. "Mladý samček dostal od ošetrovateľov meno Zulu, čo je africké meno označujúce slávny kmeň z Južnej Afriky," priblížil hovorca envirorezortu.  Približne o mesiac neskôr sa podľa jeho slov narodil samček antilopy vranej. Prvé mláďa tohto druhu africkej antilopy narodené u nás dostalo meno Fezzan. O niečo neskôr sa narodil aj druhý samček, ktorý sa volá Shango. "Tieto mená vybrali ošetrovatelia na základe elektronickej ankety zverejnenej na sociálnej sieti Facebook," vysvetlil Stano. Počas minulého týždňa pracovníci ZOO Bojnice privítali na svet aj dva nové prírastky kudu veľkého.

Návštevníci ZOO Bojnice môžu obdivovať aj štyri mláďatá lyžičiara bieleho, päť mláďat majú husi vrchovské a v poradí už sedemnáste mláďa ibisa červeného. U vtákov sa tento rok narodili mláďatá bocianov čiernych. "Ich rodičia sú stálymi chovancami zoologickej záhrady, nakoľko sú zranené a už nemôžu lietať,"uzavrel pre agentúru SITA hovorca ministerstva životného prostredia Maroš Stano s dodatkom, že ihneď, ako mláďatá vyrastú, ošetrovatelia ich vypustia do voľnej prírody.

BRATISLAVA 24. júla (WEBNOVINY)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.