Slovensko rôzne správy V Košickej ZOO pokrstili pazúrikaté opičky
V Košickej ZOO pokrstili pazúrikaté opičky PDF Tlačiť E-mail
Utorok, 14 September 2010 00:00
Zoologická záhrada v Košiciach sa pripravuje na krst dvojčiat tamarína pinčieho. Ako informovala pracovníčka košického magistrátu Katarína Angelovičová, dvojmesačné pazúrikaté opičky pokrstili v stredu 15. septembra manželia Stražanovci. Program slávnostného krstu organizátori sústredili na dve miesta areálu – amfiteáter a exotárium, kde tamaríny žijú. Súčasťou programu, ktorý sa začne v ZOO o 14., bude prezentácia výcviku dravých vtákov. Sokoliarska skupina sv. Bavona z Banskej Štiavnice sľubuje jedinečné zážitky.

Návštevníci ZOO tu uvidia zástupcov dravcov našej fauny – sovu, myšiaka hôrneho, orla, sokola. Na mladých sokoliarov, ktorí prisľúbili prezentáciu výcviku v štýlových kostýmoch počas celého dňa, sa môžu tešiť predovšetkým deti. Súčasťou prezentácie je aj osobný kontakt s dravcom.

Domovinou tamarínov sú dažďové pralesy Južnej Ameriky. Do Košíc prišli v roku 2001. Samček Maťo je zo ZOO Ústí nad Labem a jeho partnerka sa narodila v ZOO Olomouc. Spolu založili rodinu, ktorá má dnes už sedem členov. O najmladších potomkov sa stará celá rodina, najmä však otec a starší súrodenci. Najdôležitejšou úlohou matky je kojenie a očista. Tamaríny pinčie patria k ohrozeným druhom. Z pohľadu stravovania sú to labužníci.

Okrem drobného hmyzu ako cvrčky, sarančatá a háďatká, im v jedálničku nechýbajú napríklad jogurty, detská výživa, ovocie, piškóty či rôzne kašičky s prímesou tvarohu.

KOŠICE 11. septembra (WEBNOVINY)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.
Posledná úprava Sobota, 18 September 2010 10:55