Slovensko rôzne recenzie Penzión Venuša - láska na prvý pohľad
Penzión Venuša - láska na prvý pohľad PDF Tlačiť E-mail
RECENZIA: Nestáva sa mi často, aby som sa „zamiloval“ na prvý pohľad. A žiaľ, už vôbec nie na Slovensku – do akéhokoľvek zariadenia cestovného ruchu. Našťastie, ako som sa presvedčil na vlastnej koži, existujú výnimky. A to ešte aké!

Spišská Nová Ves

Radničné námestie v srdci Spišskej Novej Vsi je veľmi peknou ukážkou ako môže vyzerať námestie slovenského mesta, ktoré sa podarilo zachovať v stave, ktorý ho umožňuje nazvať historickým a relatívne nepostihnutým socialistickou kváziarchitektúrou. Mimochodom, je to vraj najväčšie renesančné námestie na Slovensku a v celej strednej európe. Príjemný park rozkladajúci sa medzi Letnou a Zimnou ulicou, niekoľko vydarených reštaurácií s letnými terasami (na Letnej ulici, a samozrejme počas letnej sezóny), a zachovalá historická budova Reduty (1902) na východnom konci námestia spolu tvoria miesto, kde sa dá stráviť príjemná časť dňa v mestskom prostredí napríklad ako spestrenie výletu, či pobytu v neďalekom Slovenskom raji.

Poloha

A práve v tieni Reduty, na Zimnej ulici v radovej zástavbe stojí nenápadný historický dom, v ktorého útrobách je ona – Venuša, ktorá ma tak očarila, že som sa ju rozhodol ospievať v tomto článku...

PenziónMoja óda na penzión a reštauráciu Venuša začína hneď pri vstupe a prvom dojme z lobby, konkrétne zariadenia interiéru, ktorý je síce moderný, ale vkusný a plne v súlade s historickou budovou, ktorú zapĺňa. Prvý dojem nezostáva osamotený, ale nadväzujú naň aj dojmy druhý, tretí a ďalšie postupne, ako vstupujete do jednotlivých častí, či už je to kaviarenská, reštauračná časť, toalety, vínna pivnica (áno, áno, vínna pivnica s možnosťou degustácií!) a samozrejme ubytovacie priestory – izby, kde s klenutými stropmi ladí elegantný a funkčný interiér. Veľmi dobrý dojem mi na rozdiel od mnohých iných hotelov a penziónov nenarušil ani personál – práve naopak. Zatiaľ som mal s Venušou česť len raz, takže nemôžem tvrdiť, že ide o pravidlo, ale aj tak si dovolím tvrdiť, že úroveň tu poskytovaných služieb nesklame. Mňa nadchol. Keďže som pri rezervácií avizoval, že ubytovaný budem sám, dostal som najmenšiu izbu. V žiadnom prípade ale nemôžem povedať, že by som sa v nej akokoľvek tlačil, či cítil obmedzovaný a cena pod 40€ za noc v zariadení kvalít Venuše je ďalším príjemným prekvapením. Jedinou skutočnou nevýhodou tejto izby bol fakt, že v nej ako jedinej nefungovalo WiFi pripojenie na internet. Na moju žiadosť však pre personál nebol problém poskytnúť mi na dobu pobytu dostatočne dlhý kábel (LAN), aby som neprišiel o možnosť kdekoľvek v rámci svojej izby vykonávať činnosť, ktorú mám po večeroch na služobných cestách tak rád (práca).

Reštaurácia

Už som ospieval interiér i personál penziónu, ale keďže ako všetci dobre vieme, láska ide cez žalúdok, musím spomenúť aj túto oblasť môjho zážitku z Venušinho pohostinného objatia. Pri stolovaní a kávičkovaní pokračovala úslužnosť a pozornosť personálu, čo výborne pasovalo aj s kvalitou a kvantitou podávaných pokrmov a nápojov. Aby som zbytočne nenaťahoval – káva vynikajúca, jedlo delikátne, porcie dostatočné a cena pod úrovňou reštaurácií porovnateľnej kvality.

Vínna pivnica

A ako som už spomenul vyššie, Venuša ponúka svoje vnady aj v „dolných partiách“ – vo vínnej pivnici, ktorá je rovnako ako celý zvyšok penziónu zariadená účelne a vkusne a na objednávku si tu môžete vychutnať miestnu ponuku vín z rôznych častí Slovenska i sveta. Túto radosť som si však zatiaľ žiaľ nedoprial, ale dúfam, že čoskoro budem mať možnosť k Venuši sa vrátiť opäť.
Fotky

V kocke

Spišskonovomestská Venuša by žiarila i medzi milánskymi 4-hviezdičkovými hotelmi, len jej skromnejšie proporcie (iba 8 izieb) neumožňujú hviezdiť v takej žiarivosti, ako by si inak svojím zovňajškom i úrovňou poskytovaných služieb zaslúžila. Napriek tomu je dostupná naozaj každému. Vzdávam hold jej prednostiam!

Viac info a zdroj foto: www.venusa.eu

Podpor túto recenziu na: pošli na vybrali.sme.sk

pre tojeslovensko.sk s láskou napísal vtaakopysk (c) 2009

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.
Posledná úprava Štvrtok, 07 Január 2010 13:51