Aquaparky

Slovenske aquaparkyAquaparky na Slovensku sú napájané termálnou vodou, čo im umožňuje celoročnú prevádzku, sú moderne vybavené a nájdete tu množstvo atrakcií od tobogánov, šmykľaviek, cez vírivky až po perfektne vybavené vodné vitálne či wellness svety. Viac info...

Jazerá a priehrady

priehrady a jazera slovenskaSlovenské jazerá a priehrady ponúkajú oddych najmä v horúcich letných mesiacoch. Populárne sú jazerá v okolí Bratislavy a na juhu Slovenska, ktoré vďaka štrkovému podložiu majú krásnu číru vodu. Priehrady na  slovenských riekach poskytujú dobré rekreačné zázemie a veľa možnosti na kúpanie a vodné športy. Viac info...

Kúpele

Slovenske mineralne kupeleKúpele na Slovensku sú zamerané sú hlavne na choroby pohybového a obehového ústrojenstva, látkovej výmeny, dýchacích ciest, nervových a ďalších ochorení. Veľmi dobré výsledky dosahujú Slovenské kúpele v liečbe poúrazových stavov, najmä v dôsledku autohavárií. Kúpele okrem liečby chorôb a poúrazových stavov ponúkajú aj regeneračné a wellness pobyty pre širokú verejnosť. Viac info...
Reklamný prúžok
Vyšné Ružbachy - Izabela | termálne kúpalisko PDF Tlačiť E-mail
ImageTermálne kúpalisko Izabela Vyšné Ružbachy s celoročnou prevádzkou a s možnosťou večerného kúpania má 4 vonkajšie bazény (s teplotou vody 26-36°C) s minerálnou hydrouhličitanovou a vápenatohorečnatou vodou. Je vhodná na liečbu neuróz, psychóz, ťažkostí pohybového ústrojenstva, bronchitídu a onkologické indikácie. Krásne prostredie kúpeľov je priam predurčené na prechádzky a relax v prírode. V parkoch nájdete okrem zaujímavých výtvorov prírody alebo človeka i množstvo sôch a kompozícií od rôznych umelcov.
Okrem bazénov s minerálnou vodou sú Vyšné Ružbachy známe aj krátermi, ktoré vznikli prepadnutím travertínových kôp vyzráľaných okolo minerálnych prameňov bohatých na vápnik. Najznámejší z nich je Kráter s priemerom 12 metrov. V Kráteri je voda z rovnakého prameňa ako je v bazénoch. Kráter je chránenou prírodnou pamiatkou

Kontakt Termálne kúpalisko Izabela
065 02 Vyšné Ružbachy

tel.: +421-52-426 65 42
email: Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.
web: www.ruzbachy.sk
Mapa

Vaše hodnotenia

avatar Roman Srpon
+2
 
 
Na nasej dovolenke, sme navstivili Vysne Ruzbachy. Pekne kupelne miesto s upravenym okolim. Auta tam boli z Madarska, Polska, Holandska a ine.
Kupalisko nam pripadalo ako keby tam v sluzbach zastal cas pred rokom 1989.
Na obcerstvenie navstevnikov 1stanok. V rade 25-30 ludi cakajucich na obcerstvenie. Rozhodol som, ze ideme do restauracie. O 13,15h mi povie recepcna, ze kuchyna nefunguje a ze mozno este nejaka polievka. Dakujem za sluzby. Ideme si odstat radu do bufetu.
V nom brigadnicky, bez praxe a skusenosti.
Ked si mam na dovolenke oddychnut a relaxovat, musim stat na slnku v rade na obcerstvenie.
Dieta sa pyta kedy to uz bude a ja neviem odpovedat. Pytal som si po 1hodine cakanie hamburger 3x a 3x varenu kukuricu a napoje. Vsak je sezona kukuric. Hamburgery studene, kukurica rozvarena a studena, pivo a napoje teple. Kukuricu som vratil nech mi daju za tie nemale peniaze kukuricu, ktora ma byt podavana ako sa patri.
Pridte o 15minut a vytiahla z mrazaku 3kukurice. Odisiel som cakat na lavicku. O 20 minut som sa vybral pre uvarenu kukuricu. Dostal som ich, ale po prichode k lavicke som zistil, ze bola zvarena, ale zmrznuty stred ochladil celu kukuricu. Zakusol som do vlaznej a o chvilu som citil ako chladne. Tak moje dieta odlozilo kukuricu a nedojedlo ju. Poprosila ma o nanuk. Chladiaci box stoji na slnku teplomer ukazuje 13st.C. Vlozil som do mraznicky ruku a zistil, ze tie nanuky su makke. Pre cca 500 navstevnikov asi v roku 2013 je dost malo bufetov. Asi to cele vlastni jedinec a nikoho tam nepusti, aby mal viac zisku. Pan stojaci vedla v rade mi povedal, ze tak pokazit sluzby co tam boli to moze len Slovak. Nic viac nedat zakaznikovi, ten aby sa drzal hesla "zaplat a vypadni".
Vycap vedla zatvoreny, bufet preplneny, restauracia uz nevari. Asi sa vratim tam kde som sa citil dobre a ceny su ovela slusnejsie. Do susednych statov, kde si vazia turistiku a prenesene peniaze.
Pri bazene sedeli plavcici. Boli tam 2stolicky. A odrazu su stolicky prazdne.
Tak som sa rozhodol ze budem sediet na stolicke a kontrolovat moje dieta.
20minut si nikto nevsimol, ze tam sedim.
Asi ti, ktori prevadzkuju toto kupalisko a privlastkom liecive termalne kupele, neboli za hranicami okresu, alebo krajan z nas robi blbcov. Ale preco ked tam boli aj zo zahranicia a kazi meno statu.
Uz tam asi nepojdem.
Prihláste sa pre pridanie názoru.
Posledná úprava Nedeľa, 15 Marec 2009 20:41