Slovensko Turistika správy Spišská nová Ves otvorila turistickú sezónu
Spišská nová Ves otvorila turistickú sezónu PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 03 Máj 2013 14:50
Letnú sezónu v Spišskej Novej Vsi oficiálne otvoria odhalením kostolného zvona zo stredovekej spišskonovoveskej zvonolejárskej dielne založenej Majstrom Konrádom. Súčasťou odhalenia zvona o 16:00 bude aj vyslovenie želania o zdarnom priebehu celej sezóny na Mieste priania.

Pre návštevníkov sú pripravené sú rôzne atrakcie

Mesto Spišská Nová Ves v spolupráci s ďalšími inštitúciami a organizáciami pôsobiacimi v cestovnom ruchu pripravili rôzne prezentácie a podujatia. Galéria umelcov Spiša okrem zľavneného vstupného pripravila výstavu pod holým nebom. 

Prezentovať sa bude i Múzeum Spiša, Spišské osvetové stredisko, Správa Národného parku Slovenský raj, Horská záchranná služba Slovenský raj, Spišský veterán klub, Centrum voľného času Adam v Spišskej Novej Vsi, Materské centrum Dietka, Požičovňa oblohy, Oblastná organizácia cestovného ruchu Spiš, Porač Park relax & sport centrum a Hotel Metropol. 

Pripravená je remeselná dielňa klientov Domovina, n. o. Novinkou bude ochutnávka poráčskej špeciality„Trasenina“ a sprístupnené priestory Spišského divadla a Koncertnej siene Reduty. 

Záujemcovia môžu popoludní absolvovať turistickú vychádzku so sprievodcom na trase Spišská Nová Ves – Tisícročná kaplnka Sans Souci – kalvária Smižany alebo prehliadku mesta so sprievodcom. Počas dňa sú pripravené ďalšie sprievodné aktivity. 

Múzeum Spiša pripomenie slávnu éru

Pobočka Slovenského technického múzea v Spišskej Novej Vsi pripravila v priestoroch Multicentra výstavu o zakladateľovi kníhtlačiarskeho umenia Johannesovi Gutenbergovi. Múzeum Spiša si pripomenie slávnu éru spišskonovoveskej zvonolejárskej dielne výstavou Zvony, zvonice a zvonenie na Spiši v minulosti. 

Aj počas tohtoročnej turistickej sezóny majú návštevníci možnosť využiť tzv. Trojponuku Spiša. Za cenu 3,20 eur môžu navštíviť Spišské divadlo, Múzeum Spiša a zoologickú záhradu alebo za tri eurá Múzeum Spiša, Kaštieľ v Markušovciach a zoologickú záhradu. 

Okrem toho každý návštevník zoologickej záhrady bude mať po preukázaní sa vstupenkou aicky zľavu na letné kúpalisko.

POPRAD 3. mája (WEBNOVINY)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.