Slovensko Lyžovanie správy V stredisku Búče plánujú obnoviť tradíciu rodinnej lyžovačky
V stredisku Búče plánujú obnoviť tradíciu rodinnej lyžovačky PDF Tlačiť E-mail

V rekreačnom a lyžiarskom stredisku Búče, ktoré sa nachádza na rozhraní okresov Sabinov a Prešov, prebiehajú posledné prípravné práce pred nadchádzajúcou zimnou sezónou.
      Prevádzkovateľ areálu Alojz Stahovec konštatoval, že toto stredisko sa v minulosti tešilo pomerne veľkému záujmu návštevníkov. Niekoľko rokov však pre nevyrovnané vlastnícke vzťahy stagnovalo a malo to vplyv aj na investície do modernizácie.
      Stahovec uviedol, že na zimu sú už pripravení, v sobotu (3.12.) sa tu uskutoční cvičenie členov dobrovoľnej horskej služby, ktorí budú počas sezóny dozerať na bezpečnosť návštevníkov na svahoch i turistických chodníkoch.
      "Už sa v postate čaká sa len na prvý sneh a nižšie teploty, aby vznikol nejaký podklad a mohlo sa začať aj s výrobou technického snehu," povedal Stahovec.
      Spresnil, že v posledných dvoch rokoch do úprav svahov a vybavenie areálu investovali z vlastných zdrojov vyše 260.000 eur. Podľa prevádzkovateľa je výrazným prínosom rekonštrukcia prístupovej cesty, ktorá vedie z Renčišova až na parkovisko pri chate v areáli.
      "V stredisku boli uskutočnené zásadné zmeny a vylepšenia existujúcich zariadení. Pribudla nová zasnežovacia technika, zásobníky na vodu pre výrobu technického snehu a osvetlenie zjazdovky pre večerné lyžovanie," zdôraznil Stahovec. Pripomenul, že v stredisku je šesť vlekov, vrátane detského lanového vleku. V areáli sú zjazdovky vhodné pre deti a začínajúcich lyžiarov.
       "Chceme oživiť tradíciu, pritiahnuť naspäť mladé rodiny s deťmi, dať priestor na výučbu lyžovania a pobyt v prírode, toto je hlavný motív celého projektu. Kapacita strediska lyžiarskych zariadení je zhruba 2000 prepravených ľudí za hodinu," povedal manažér strediska Ľuboš Petra.
      Pripomenul, že okrem zjazdoviek sú v okolí strediska aj bežecké trate. Pre milovníkov tohto športu či turistiky na lyžiach budú upravené trate v dĺžke 10 kilometrov s možnosťou prechodu hlavným hrebeňom cez Pohorie Bachureň.

      Prešov/Búče 2. decembra (TASR)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.