Slovensko rôzne recenzie Vianočné trhy v Nitre
Vianočné trhy v Nitre PDF Tlačiť E-mail
RECENZIA: Na návštevu nitrianskeho vianočného trhu som sa dostal až poslednú sobotu i keď Nitra ožila vianočnými tradíciami už 6.decembra. Vianočné mestečko na Svätoplukovom námestí (pri Divadle Andreja Bagara) vtedy otvoril mikulášsky program s 15 minútovým ohňostrojom.


Čo vás čaká vo vianočnej Nitre?

Mestečko tvorí 31 stánkov otvorených denne od 10:00 do 19:00, maximálne však do 22:00. Pri návšteve bola krásna zimná atmosféra. Sneh padal ostošesť. Na námestí je krásny, až 17-metrový vianočný stromček. K námestiu odporúčam prísť večer cez pešiu zónu na Štefánikovej ulici. Na pešej zóne totiž bola osadená nová vianočná výzdoba v sýtej bielej farbe, na ktorú mesto minie 32 230 eur. Tvorí ju niekoľko rôzne veľkých svetelných gúľ, svetelné brány s hviezdou a efektné hviezdne nebo. Stánky sú usporiadané v kruhu okolo stromčeka s betlehemom (fontány). Medzi nimi je aj pódium, na ktorom vystupujú rôzne folklórne súbory s vianočnými pesničkami, zvykmi a vinšami. Pred stánkami sú kryté drevené pultíky aj dostatok smetných košov. Varené víno 2dcl stojí okolo 80centov (jedno ochutnané bolo dosť presladené), rum 0,5dcl 75centov.
Fotky

Pekný betlehem.

Tak ako každý rok je v strede na námestí v zabednenej fontáne tradičný drevený betlehem od ľudového umelca Štefana Réckyho. Je skutočne hodnotný. Sedem metrov široký, niektoré postavy sú meter vysoké a vážia 40 kilogramov. Obdivovať môžete aj vyrezávaného 3,5 metrového dreveného Mikuláša s priemerom 1,6 metra.Trhy sa budú končiť 22. decembra, tak sa poponáhľajte ak ste sa tu ešte nezastavili.

© pre tojeslovensko.sk napísal matopan - všakovaké práva vyhradené!

Podporte túto recenziu na: pošli na vybrali.sme.sk

Vaše hodnotenia

avatar katuska
0
 
 
Vyzdoba je tento rok skutocne nadherna. Oplati sa vidiet:)
avatar panjan
0
 
 
Vyzdoba je naozaj pekna, mam pocit ze krajsia ako v BA. A vidim matko, ze si nahodil aj premierove video. Dobre, dobre :)
avatar mato
0
 
 
V BA sa mi pacili ozdobne padajuce svetelne cencule.
Pozrite si video aj z bratislavskych trhov a z lyzovacky v Jasnej :)
Prihláste sa pre pridanie názoru.
Posledná úprava Pondelok, 21 December 2009 18:57