Slovensko rôzne správy Turistov vozí double-decker do arboréta v Mlyňanoch
Turistov vozí double-decker do arboréta v Mlyňanoch PDF Tlačiť E-mail
Utorok, 14 August 2012 22:24

Nitrianska organizácia cestovného ruchu pripravila novú turistickú trasu s poschodovým retrobusom - double-deckerom do Arboréta Mlyňany. Výlety so sprievodcom budú každú sobotu a nedeľu od 10:00 do 14:00. 

Vstup do arboréta bude s 50-percentnou zľavou. K dispozícii budú aj deky, na ktorých si môžu v príjemnom prostredí odpočinúť. Double-decker odchádza v sobotu a nedeľu o 10:00 spred budovy Nitrianskeho informačného systému.

Arborétum Mlyňany v okrese Zlaté Moravce oslavuje tento rok 120 rokov od svojho založenia. Je to najstaršia zbierka vždyzelených drevín v strednej Európe. Založil ho v roku 1892 gróf Štefan Ambrózy-Migazzi, ktorému sa sem podarilo sústrediť cudzokrajné dreviny a aklimatizovať ich na naše podmienky. 

Arborétum pozostáva z piatich náučných chodníkov. Nachádza sa tu vždyzelený park, okruh východoázijskej, severoamerickej, kórejskej, ale tiež autochtónnej dendroflóry Slovenska. Možno tu nájsť dreviny takmer z celého sveta. 

Nitrianska organizácia cestovného ruchu už toto leto predstavila aj ďalšie dve výletné trasy s double-deckerom. Prvá nesie názov Po stopách nitrianskych legiend a zahŕňa prehliadku Dražovského kostolíka a vrchu Zobor. Druhou možnosťou je výlet do Topoľčianok, kde je pre turistov pripravená prehliadka zámku, pohár vína a piknik v topoľčianskom parku.

NITRA 14. augusta (WEBNOVINY)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.